Adófórum

Adózási és számviteli információk

Cigaretta áfa bevallása, könyvelése

ÁFA

Cigaretta áfa bevallása, könyvelése

HozzászólásSzerző: cabogar » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Lehet,hogy kicsit buta a kérdésem, de nem világos előttem, hogy ha egy pl. kisbolt árul cigit, akkor azt hogyan vallom be, azon kívül, hogy az útmutató azt írja, hogy a 83-84.soron kell, de ezen kívül sehova nem teszem, és hogy könyvelem? Remélem értitek mit nem értek...
cabogar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Cigaretta áfa bevallása, könyvelése

HozzászólásSzerző: Babu » csüt. jan. 10, 2008 4:39 pm

Szia!

Az ÁFA bevallásban az eladás összegét és az áfával csökkentett összeget kell beírni tájékoztatóba. Én máshova nem írom be.

Én külön könyvelem a bevételnél és a beszerzésnél. A legkönyebben figyelhető a készletnél. Erre nagyon ráharapnak egy vizsgálatnál, mert egyszerű a haszonkulcs figyelése. 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Cigaretta áfa bevallása, könyvelése

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. jan. 10, 2008 4:44 pm

Szia!  A beszerzést árúként , az értékesítést pedig bevételként könyveled, olyan áfa kóddal amely nem mutat ki áfát pl. L  Az áfa bevallásnál pedig a tájékoztató adatoknál kell beállítani, ahogyan írtad. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Cigaretta áfa bevallása, könyvelése

HozzászólásSzerző: cabogar » csüt. jan. 10, 2008 4:52 pm

Szóval lekönyvelem áfa nélkül, és a bevételnél is áfa nélkül. A bevallásban pedig két külön összeget kell beírnom? Ott nem úgy van, hogy az áfával növeltet kell mind a kettőbe beírni? Ha pedig nem áfásan könyvelem, akkor honnan fogom tudni, hogy mennyi az áfája?
cabogar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Cigaretta áfa bevallása, könyvelése

HozzászólásSzerző: Babu » csüt. jan. 10, 2008 4:54 pm

Az biztos, hogy nem mind a kettőbe áfá-val növeltet írsz be. Nekem úgy rémlik, hogy egyik az eladott áron, a másik az áfával csökkentetten.

Az Áfa pedig 20 %.

Itt nincs visszaigénylés, sem fizetés áfában. Ha megnézed a számlát azon sem szerepel áfa. 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Cigaretta áfa bevallása, könyvelése

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. jan. 10, 2008 4:58 pm

Szia!

Az áfa-bevallásban csak a részletező adatoknál kell szerepeltetned. Ha arra gondolsz, hogy az áfás beszerzések és értékesítések közt meg kell-e jeleníteni:nem. Az árubeszerzéseket és értekesítéseket én áfa-kulcsonként ill. a menteseket és adójegyes termékeket külön számlaszámra könyvelem. Simán árubeszerzésként és áruértékesítésként kell könyvelni, csak nem áfásan. (ugyanúgy működik, mint a többi árubeszerzés). Nagyon kell ügyelni arra, hogy az összes beszerzés és értékesítés szerepeljen a könyvekben, ugyanis ellenőrzéskor előszeretettel kérnek listát a dohányforgalmazótól, hogy az adott vállalkozónak mennyit értékesítettek.Fel kell a váll. figyelmét is hívni erre, hogy minden adójegyes értékesítést üssön a pénztárgépbe. Áfát nem kell ez után fizetni, és a haszonkulcs is igen alacsony, tehát az eredményt sem dobja meg nagyon, viszont a készletekkel "könnyű elszállni" ha nem figyel erre. Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Cigaretta áfa bevallása, könyvelése

HozzászólásSzerző: cabogar » csüt. jan. 10, 2008 5:00 pm

Köszönöm a gyors válaszokat!! Az eszembe sem jutott, hogy az Apeh külön figyeli ezeket.
cabogar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Cigaretta áfa bevallása, könyvelése

HozzászólásSzerző: Babu » csüt. jan. 10, 2008 5:03 pm

Az én esetemben mindig a készlettel kezdék a vizsgálatot. Sőt először kimennem a boltba nyugtaadást nézni, ekkor felírják az eladási árakat. Utána valamikor behívnak vizsgálatra, és kérik a leltárakat. Amit felírtak eladási árat, abból visszaszámolják a haszonkulcsot. Ez alapján nézik meg, hogy arányban vannak e a beszerzések az eladással.

Elég kemény egy ilyen vizsgálat. Szerencsére nálam eddig rendben volt minden. 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Cigaretta áfa bevallása, könyvelése

HozzászólásSzerző: csirip » csüt. máj. 21, 2009 1:30 am

Sziasztok! Nekem egy kérdésem lenne dohányárúval kapcsolatban....Ha van ilyen, akkor a többi termékbeszerzés áfáját arányosítani kell? Vagy mivel ez nem áfás , akkor nem is számít bele az arányosításba??? nagyon köszönöm ha válaszoltok....
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég