Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mocsárként nyilv. terület ÁFA- s e értékesítéskor?

ÁFA

Mocsárként nyilv. terület ÁFA- s e értékesítéskor?

HozzászólásSzerző: simke » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Első kérdésem itt a fórumban. A következő témánál akadtam el.Társaság értékesít ingatlannyilvántartásban mocsárként szereplő földterületet társaságnak. A szántóföld eladás tudom, hogy ÁFAmentes, de ebben nem vagyok biztos. A kérdésem, hogy a számlában felszámol-e ÁFA-t az eladó. Előre is köszönöm. Üdv Csillus!
simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mocsárként nyilv. terület ÁFA- s e értékesítéskor?

HozzászólásSzerző: vorosgem » szer. jan. 02, 2008 1:59 pm

Megszünt a tárgyi adómentes jogcím az áfában, de csak a telek lett áfás, szerintem nem áfás.

86. § k) pontban: mentes az adó alól a beépítetlen ingatlan értékesítése, kivéve az építési telek

Ugyanakkor dönthet úgy is a vállalkozás, hogy áfásan értékesít, de akkor be kell jelentenie az APEH-hoz az ügylet előtt, ha ingatlanforgalamzó, akkor dec 31-ig kellett volna.

vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mocsárként nyilv. terület ÁFA- s e értékesítéskor?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. jan. 03, 2008 12:05 am

Nem írod, hogy dec.31-ig választották-e az ingatlanértékesítésekre az általános ÁFA kötelezettséget. Ha igen, akkor nem kérdés a dolog, mert akkor minden ingatlanértékesítésetek ÁFÁ-s. /ha eddig nem volt ingatlanértékesítési tevékenységetek, de 2008-ban lesz ingatlan adás-vétel, akkor a tev.kezdete előtt az APEH-hoz be lehet jelenteni a tevékenységet, s egyben lehet kérni az ÁFÁ-zást rá.    Ha nem, és ez az ingatlan olyan beépítetlen ingatlan, ami nem építési telek - akkor mentes.

 

Adó alóli mentesség a tevékenység egyéb sajátos jellegére tekintettel
86. § (1) Mentes az adó alól:
j) a beépített ingatlan (ingatlanrész) és az ehhez tartozó földrészlet értékesítése, kivéve annak a beépített ingatlannak (ingatlanrésznek) és az ehhez tartozó földrészletnek az értékesítését, amelynek
ja) első rendeltetésszerű használatbavétele még nem történt meg; vagy
jb) első rendeltetésszerű használatbavétele megtörtént, de az arra jogosító hatósági engedély jogerőre emelkedése és az értékesítés között még nem telt el 2 év;

k) a beépítetlen ingatlan (ingatlanrész) értékesítése, kivéve az építési telek (telekrész) értékesítését;
  
 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég