Adófórum

Adózási és számviteli információk

Közösségen belüli értékesítés- CMR

ÁFA

Közösségen belüli értékesítés- CMR

HozzászólásSzerző: corsa03 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Köszönöm a gyors segítséget! CMR lesz a dologból. Még azt kérdezném, hogy mennyi időn belül kell ennek a CMR-nek "kifutnia", értem ez alatt, hogy a vevőm megveszi ebben a hónapban de csak a következő hónapban viszi ki. Ez nem lehet gond?

 (Elnézést de megint megnyitottam, nem vagyok még nagyon otthon ezen az oldalon)

corsa03
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Közösségen belüli értékesítés- CMR

HozzászólásSzerző: polak » csüt. dec. 13, 2007 12:02 pm

ugy tudom de ez nem biztos hogy 3 hónapja van a kivitelre.De ha jön az apeh ellenőrizni fogják kérni.

polak
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Közösségen belüli értékesítés- CMR

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. dec. 13, 2007 1:33 pm

Szia! Én is úgy emlékszem, hogy 90 nap áll rendelkézésre a kiszállításhoz. Már pedig úgy gondolom, az APEH addig nem büntethet, de várd meg mások véleményét is. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Közösségen belüli értékesítés- CMR

HozzászólásSzerző: validitas » pén. dec. 14, 2007 9:58 am

Szia!

Az apeh honlapján van egy tájékoztató arról, hogyan lehet igazolni, hogy a termék tagországba kiszállítása került:

http://www.apeh.hu/adoinfo/afa/termek_igazolas.html  

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Közösségen belüli értékesítés- CMR

HozzászólásSzerző: taxina » csüt. jan. 03, 2008 9:18 pm

Közösségi értékesítésnél az "értékesítés közvetlen következményeként" kerül másik tagállamba volt az egyik feltétel.

Kiszállításra határidő itt nem volt. A CMR - amint az  a Validitas által becsatolt linkről is kitűnik - csak az egyik alternatíva annak igazolására, hogy kiment a termék más közösségi országba.

Ha a vevő szállíttat és időben később, akkor szerintem ahhoz, hogy az adómentesség jogszerűségét igazolni tudd (pl. 5+1 éven belül) a kiszállításon túlmenően azt is célszerű lefedned - pl. a vevőtől bevont nyilatkozattal-, hogy a kiszállítás a Te értékesítésed közvetlen következménye, az érteékesítés és a kiszállítás időpontja közötti több-kevesebb eltelt idő ellenére, s a köztes időben semmi nem történt a termékkel.

taxina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég