Adófórum

Adózási és számviteli információk

Könyvelési díj fordított áfás?

ÁFA

Könyvelési díj fordított áfás?

HozzászólásSzerző: Böbe55 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Hát már aludni sem tudok! Egyszerűen végre megpróbálom érteni a fordított áfázást, erre egy tegnapi konferencián újabb kérdés merül fel. Mit mond az Eva tv. 16.paragrafus 2/-es bekezdése (akinek HVG különszáma van, annak a 29.oldalon fent--"Fordított adózás vonatkozik például a közvetített szolg., az ingatlanhoz kapcs.szolg.,a személyszállítás......ügyvédi, számviteli,tanácsadási, fordítói, stb....szolg.után---ez jobban részletezi, vagy a 161.oldalt a törvényi szövegben)? Én úgy vettem ki, hogy ha az evás (cég, ev.) számviteli szolg.-t vesz igénybe, vagy akár egy számítástechnikai szolg.-t, pl. szám.gép karbantartást, akkor én mint könyvelő felé a fordított áfázás miatt áfa nélkül számlázok, s ő meg majd következő évben befizeti az áfát? Én még csak meg tudnám állapítani, hogy evás az ügyfél, mert én könyvelem, de egy másik cégtől igénybe vett szolgáltatás esetén ők honnan tudnák (pl. ügyfelem igénybe vesz reklámszolgáltatás)? Mivel csak bevételi nyílvántartást vezetnek, honnan tudom, hogy fizetnie kell áfát év végén, ha a költségszámlát nem adja oda (amire az van írva, hogy "az áfát a vevő fizeti), azaz semmiről ne kérjen számlát, nehogy áfát kelljen fizetnie?

Kérem segítsetek, mert nagyon nagy az űr bennem! Köszönöm! 

Böbe55
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Könyvelési díj fordított áfás?

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » kedd dec. 11, 2007 8:01 am

Az Eva tv. 16§ (2) visszahivatkozik az Áfa tv 140§-ra, ami szerint ez csak akkor lép életbe, ha nem belföldi adóalanytól veszed igénybe ezeket a szolgáltatásokat. Mellesleg ebbe mi is belefutottunk, ügyfelem Evás ingatlan értékbecslő, és első olvasatra én is fordított adózást értettem rá. Előadáson feltettük kérdésként, és az előadó közölte, hogy ez csak a fenti esetre értendő.
baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron