Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mi is pontosan a fordított áfa?

ÁFA

Mi is pontosan a fordított áfa?

HozzászólásSzerző: atimac » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Légyszi segítsetek! Mit takar valójában a fordított áfa? Tudna erre nekem valaki érthető magyarázatot adni? Illetve egy gazdasági hivatalnak 2007-ben van valami kötelezettsége, amit le kell jelentenie még 2008 előtt az áfával kapcsolatban?Előre is köszönöm.
atimac
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Mi is pontosan a fordított áfa?

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. dec. 07, 2007 9:12 am

Szia! A szolgáltatás utolsó áfakörös igénybevevője fizeti meg ( és vallja)az áfát! Szerintem ez a lényeg.Nehezebb dolog lesz a szolgáltatások és SZJ számok pontosítása! Nem ismerem a gazdasági hivatalok ténykedésének könyvelését, de ha a 08TAFA-T nyomtatvány sorait elolvassátok, látjátok, hogy valamelyik témája érint-e benneteket!! Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mi is pontosan a fordított áfa?

HozzászólásSzerző: Cityt » pén. dec. 07, 2007 9:43 am

Sziasztok,

 

Úgy kell kezelni, mint a közösségen belüli beszerzéseknél. Gyakorlatilag az eladó nem fizet ÁFÁ-t, vevő nem kap vissza adót, mivel felszámítja és le is vonja az ÁFÁ-t. Azért találták ki, mert sok esetben előfordult, hogy az egyik cég számlázott, de nem fizetett ÁFÁ-t, a másik meg nagyon sok milliót visszaigényelt. Közben a számlakibocsátó véletlenül tönkrement...

Nem tudom mit kell pontosan vallani, de lehet, hogy inkább a 08TAFA-T használd. Ez vonatkozi 2008-ra. Olvasd el a kitöltési útmutatót, ha még mindig kevés, hívd fel az APEH-et.

C.

Cityt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mi is pontosan a fordított áfa?

HozzászólásSzerző: Rozalinda » pén. dec. 07, 2007 11:22 pm

Én  a  08TAFA T  vagy E  bejelentőlap   kitöltési  utmutatójából  sem  jöttem  rá,  hogy   mi  tartozik  a  forditott  adózás  alá.   Lelki békével.
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mi is pontosan a fordított áfa?

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szomb. dec. 08, 2007 8:49 am

Ird  le  kicsit  részletesebben  mi  az  a  gazdasági  hivatal,  mit  tevékenykedik,  hol  van,  jelenleg  milyen  áfa-s.  Akkor  talán  tudunk  veled  együtt   gondolkodni.

A  fordított  adózás  technikája  már  ismert.  Idén  és  tavaly  is  így  adózott  a  hulladékkereskedő,   és  a  közösségen  belüli  termékértékesités  és  szolgáltatás  nyujtás  is  forditottan  adózott.  Ugy  hogy  mi  már  csináltuk. 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég