Adófórum

Adózási és számviteli információk

ÁFA önrevízió

ÁFA

ÁFA önrevízió

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A pótlékmentes önellenőrzési lehetőséggel szerettem volna élni. Az önellenőrzés kidolgozása után a következőképpen néz ki az önrevíziós lapom:               b). oszlop                                         d) oszlop

                       77 sor               1.094                                                    1.111

                       78 sor               - 937                                                     - 905

                       80 sor               - 963                                                     - 150

                       81 sor                                                                              755

                       82 sor                 937                                                        150

Pótlékalap: (937-150)= 787, kötelezettség csökkenés: 755. Tényleges adóhiány nincs, mert azt az adót amit igényelhettem volna nem igényeltem - göngyölt adósorban volt ezért pótlékalapot képez. Szerintetek mit tegyek, hogy ne kelljen pótlékot fizetnem, tehetek-e valamit? A költségvetést nem károsítottam meg, csak magamat, mert nem kértem vissza az adót, holott jogosult lettem volna. (Oka: mostanra sikerült kitisztázni a fizetett-nem fizetett tételeket)adjak be kérelmet? Mit írnátok bele? Köszi: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ÁFA önrevízió

HozzászólásSzerző: sünci » kedd nov. 28, 2006 8:29 am

Egyelőre ne írj semmit, csak a bevallást küld be. A pótlék összegéhez írj '0'-t, és ha az adóhivatal másképp gondolja, akkor arról úgyis értesít. Te pedig ráérsz ebben az esetben foglalkozni a kérelemmel. Egyébként már találkoztam hasonló szituációval, és az APEH-os ügyintéző is azt mondta, hogy fölösleges a bevallással együtt bármilyen levelet, kérelmet is küldeni,  mivel nem foglalkoznak vele. Kérelmet csak akkor fognak nézni, ha már volt valami pótlék, bírság, aminek az eltörlését lehet kérni.

Szóval egyelőre ne idegeskedj, küld be 0 pótlékkal. Egyébként az előbb említett esetben, később se volt szükség kérelemre, mert az adóhivatal nem szabott ki pótlékot :)

sünci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ÁFA önrevízió

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » szer. nov. 29, 2006 8:03 am

Sziatok 

egyetértek Süncivel, én is igy csináltam, simán 0át irtam be potlékösszeghez és ugy elküldtem a bevallást miondenféle magyarázat nélkül...

üdv: Barti 

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

ÁFA önrevízió

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. nov. 29, 2006 1:37 pm

Csatlakozom! Én is 0-án küldöm mindig.

Nem érdemes vele foglalkozni. Esetleg a magyarázatokat elolvasgatják, de a számítással nem szoktak foglalkozni.

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég