Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni váll. által épülő ingatlan áfája és adója

ÁFA

Egyéni váll. által épülő ingatlan áfája és adója

HozzászólásSzerző: express » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

1.Ha egy egyéni vállalkozó egy olyan telekre szeretne egy raktárat építeni amit még magánszemélyként vásárolt, akkor a beruházás áfáját vissza lehet-e igényelni? (A raktár bérbeadási céllal készülne, és a bérbeadásnál a tárgyi adómentes helyett áfásan számlázná ki a bérleti díjat.)

2. Ez saját rezsis beruházásnak minősül az áfa tekintetében? Tehát a beruházásra fordított számlák áfáját folyamatosan levonhatja, és az ingatlan elkészültekor meg kell fizetnie az áfát de le is vonhatja  ezt is?

3.Amennyiben 10 éven belül megszüntetné a tevékenységét, akkor a levont áfát vissza kell-e fizetni?

4.Amennyiben a későbbiekben eladná az ingatlant, akkor kell-e áfás számlát kiállítani róla?

5.Értékesítésnél mint vállalkozásból származó bevétel vagy mint elkülönülten adózó jövedelem adózik?

 

Fenti kérdésekre a törvényi hivatkozás mellett , konkrét választ is szeretnék kérni, ugyanis az ügyfél részére csak így tudok igazán segítséged adni!


Segítségüket előre is köszönöm!

 

express
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egyéni váll. által épülő ingatlan áfája és adója

HozzászólásSzerző: mifer2 » pén. nov. 09, 2007 10:48 am

Ez nagyon összetett kérdés és szerintem teljes felelősséggel és a pontokba szedett kérdésekre nem lehet egy-két szóval válaszolni. De segítségként küldök linket, ha lehet:  apeh honlapján egyéb ingatlan bérbeadása címmel 2007. 04.11.- én jelent meg (egyéb ingatlan beszerzéséhez, létrehozásához kapcsolódó adólevonási jog a témája) ill. Önadozó 2007. OKTÓBERI SZÁMÁBAN  saját vállalkozásban megvalósított beruházás, egyéb ingatlan bérbeadás. Ha kell elküldöm őket emailban, mert ide nem teszem be, ugyanis nagyon hosszú.

 

mifer2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

Egyéni váll. által épülő ingatlan áfája és adója

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. nov. 09, 2007 11:26 am

2008- tól szinte alapjaiban megváltozik az áfa törvény, ha az ügyfél a tervezési szakaszban van, mindenképp tanulmányozd az új áfa tv-t először, mert az ingatlanok, saját rezsis témákban változások lesznek!

Az onadozo.hu-n nov.5.-én jelent meg cikk "az áfa levonása és annak korlátozása 2008-tól" címmel, feltétlen olvasd el!

Üdv: Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyéni váll. által épülő ingatlan áfája és adója

HozzászólásSzerző: express » pén. nov. 09, 2007 11:48 am

Kedves Éva!

 

Köszönöm a segítséget! Olvastam már én is... 

A kérdésemben a hangsúly azon van, hogy a telket mint magánszemély vette és erre akar olyan építeni ami mint egyéni vállalkozó úgy lesz a tulajdnona. És ezt az áfa tekintetében engedi-e majd az APEH!

Az új áfa törvény saját rezsis beruházás része is csak arra tér ki hogy ha adómentes tevékenységhez építeném...

Nem? Vagy valamit nem vettem észre! 

Szerinted?

 

Üdv:

Hajni 

express
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron