Adófórum

Adózási és számviteli információk

3.országbeli beszerzés áfaja

ÁFA

3.országbeli beszerzés áfaja

HozzászólásSzerző: gariv » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kinából megrendelt árut Németországban vámkezelik,/szabadforgalomba bocsátás/ ,ennek a költségeiről egy  egy magyarországi cég állit ki számlát részünkre./van rajta vámköltség, vámügynöki szolgáltatás, / Vámhatározatot nem kaptunk, az áfa bevallásban hol kell szerepeltetnem.

Ha uniós beszerzésként veszem, akkor nincs uniós adószámom, amit tudnék a  0661-es  bevalláson szerepeltetni.

Ha 3.országbeli beszerzésként könyvelem el, akkor az áfa bevallás 6. lapjára a vámhatározat számra mit irok.

Köszönöm előre is a válaszokat 

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

3.országbeli beszerzés áfaja

HozzászólásSzerző: aesdbt@axelero.hu » pén. nov. 17, 2006 9:47 am

Harmadik országból érkező, más EU-tagállamban helyezik szabadforgalomba. A következőkre kell takintettel lenni:

A termékimport teljesítési helye abban a másik tagállamban van, ahol a terméket szabadforgalomba helyezik. Amennyiben az importáló társaság, akkor az import tekintetében be kell jelentkeznie az importálás tagállamában. Az ottani előírások alapján és az ottani előírásoknak megfelelően kell teljesíteni az importtal kapcsolatos adókötelezettségét. Amikor az elszállítja a terméket az importáló Magyarországra, akkor Közösségen belüli értékesítést és beszerzést valósít meg. Magyarországi közösségi adószámának feltüntetésével az importálás tagállamában mentesülhet az adó felszámítása alól, míg Magyarországon Közösségen belülről történő termékbeszerzést valósít meg és ez alapján a Közösségen belüli beszerzés szabályai alapján kell az áfát felszámítani.

aesdbt@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

3.országbeli beszerzés áfaja

HozzászólásSzerző: gariv » vas. nov. 19, 2006 8:29 pm

Szia!

Köszönöm a választ!

A termékimport ténylegesen egy másik UNIÓS tagállamban van, mégpedig Németországaban, és mivel ott lett vámkezelve az azt jelenti, hogy ott lett szabadforgalomba helyezve. Ezt jól gondolom?

Úgy irtad, hogy  "amennyiben az importáló társaság , akkor az import tekintetében be kell jelentkeznie az importálás tagállamában". 

Én mint magyar kft.  a szabadforgalomba való helyezésről nem kaptam vámhatározatot, csak egy ugyanolyam magyar kft.-től számlát, hogy megtörtént a szabadforgalombahelyezés, vámkezelés. Plusz egy német nyelvü több lapos valamit, ami fel vannak sorolva az áruféleségek. Helyettem nem rendelte meg ezt az árut Kinából senki, ezt hogyan értetted  hogy " Amikor az elszállítja a terméket az importáló Magyarországra,"

 A mi magyarországi KFT-nek be kellene jelentkeznie Németországba, mint másik UNIÓS tagállamba? Kérnie kellene adószámot, és kapna egy német adószámot? Mivel harmadik országból Kinából érkezett Németországba az áru,  ott vámkezeltettük ott kellene megfizetnünk az áfát? Lehet egy magyaroszági cégnek német és magyar adószáma is?

Utána lenne az, hogy Magyarországra már UNIÓS-ként jön be,  és mit irok kitől szereztem be, saját magam cégétől. A megrendelő én vagyok saját magam a magyar adószámommal?

Vagy lehet, hogy semmit sem gondolok jól, és értelmezek, mert valami lépésről nincs tudomásom és azért nem tudom , hogy ilyen esetben mi hogyan történik!

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron