Adófórum

Adózási és számviteli információk

tárgyi eszköz2

ÁFA

tárgyi eszköz2

HozzászólásSzerző: Andrea567 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

A cégnek göngyölítetten 1390 ezer Ft továbbvihető ÁFA köv. van, mert bevétele nem érte még el a 4M Ft-ot.

Most beszerzett tárgyi eszközt, melynek ÁFa-ja 172 ezer || előző negyedévben 40 ezer = 212 ezer Ft göngyölített tárgyi eszköz ÁFA.  

A kitöltési útmutatót próbálnám értelmezni, de nem megy. Azt írja, hogy a göngyölített fizetendő adót kell, hogy meghaladja a tárgyi eszköz ÁFA-ja 200 ezerrel.

A fizetendő adók II-III. né-re 297 ezer, amit ugye nem halad meg tárgyi eszközre jutó áfa., tehát ezt kell néznem és így nem igényelhetem vissza.  Így van?

Köszönöm

Andrea567
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

tárgyi eszköz2

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd okt. 16, 2007 2:34 pm

Szia Andrea!

Jól értelmezed, a fizetendő áfát (a bevétel áfáját) kell meghaladnia 200 ezer Ft-tal a tárgyi eszközre jutó áfának. A fizetendő áfa göngyölítésekor egészen addig az időszakig kell visszamenni, amikor tényleges fizető, vagy visszaigénylő pozicóban volt.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

tárgyi eszköz2

HozzászólásSzerző: csondornemariann » szer. okt. 17, 2007 7:07 am

Szia Mari!

Bocsi, hogy ideírok, de én is ebben a cipőben járok:

Tehát, ha a tárgyi eszköz áfája ebben a negyedévben 220 eFt, a fiz. áfa 289 eFt, de előző időzakban is volt TE beszerzés, aminek az áfája 438 eFt, akkor teljesül a feltétel, és visszaigényelhető lesz az adó?

Az előző név. továbbvihető követelés volt, tehát halmozhatom, ugye?

Előre is köszi.

Mariann 

csondornemariann
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

tárgyi eszköz2

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. okt. 17, 2007 7:49 am

Szia Mariann!

Nemcsak a tárgyi eszközök áfáját kell göngyölíteni, hanem a fizetendő áfát is, mint ahogy az előző válaszomban írtam, a göngyölítéssel egészen addig az időszakig kell visszamenni, amíg utoljára fizetős, vagy visszaigénylős volt. Vagyis, ha két negyedévet érint, akkor a tárgyi eszközre jutó áfa összesen 658 eFt, akkor azt kell nézni, hogy a két negyedévi fizetendő áfát ez legalább 200 ezer Ft-tal haladja meg. Az is lényeges, hogy a visszaigénylés negyedévében legyen tárgyi eszköz beszerzés, de ez a kérdésből leszűrve Nálad teljesült.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

tárgyi eszköz2

HozzászólásSzerző: csondornemariann » szer. okt. 17, 2007 7:59 am

Szia Mari!

Én is így gondoltam. Egyébként induló cég , előző időszakban még nem volt árbevétele( ezért nem lett visszaigényelve).Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Mariann 

csondornemariann
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron