Adófórum

Adózási és számviteli információk

Őstermelő ÁFA-körben

ÁFA

Őstermelő ÁFA-körben

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az alábbi kérdésben várom segítségeteket: jelenleg kompenzációs feláras mg. őstermelő év közben beléphet-e az áfa-körbe, vagy csak január 1-től van erre lehetősége?

Köszönettel: Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Őstermelő ÁFA-körben

HozzászólásSzerző: potoczki » pén. szept. 28, 2007 9:59 am

Szia Mari , az Áfa tv-ben a mezőgazdasági őstermelő komp.fel.ár alkalmazásáról szóló fejezet szerint az egyszeri  változtatásnak nincsen korlátja :

"A bejelentkezéskor vagy azt követően a mezőgazdasági tevékenységet folytató adóalany jogosult arra, hogy az e fejezetben szabályozott jogállását megváltoztassa. Ha azonban élt a változtatás jogával, attól a változtatást követő második adóév végéig nem térhet el."

üdv,Viki 

potoczki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Őstermelő ÁFA-körben

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. szept. 28, 2007 10:44 am

Szia! Én úgy gondolom,hogy bejelentkezéskor, azt követően pedig évvégén választhatja az őstermelő az ált.szabályok szerinti adózást. Abból indulok ki, hogy a különbözet szerinti adózást választó adóalany esetében a 64 & (2) bekezdése alapján  a törvény kimondja, az éven belüli változtatás lehetőségét. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Őstermelő ÁFA-körben

HozzászólásSzerző: escheuring@drotposta.hu » pén. szept. 28, 2007 11:09 am

Szia. Őstermelő év közben kérhet adószámot és beléphet az ÁFA körbe. Ez főleg nagyobb értékű gépvásárlások előtt szokott előfordulni.. Azonban nagyon fontos mérlegelni, hogy megéri-e, hiszen akkor 2 évig nem léphet ki. 
escheuring@drotposta.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Őstermelő ÁFA-körben

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. szept. 28, 2007 11:18 am

Sziasztok!

Én is úgy tudtam, hogy év közben beléphet, (azonban már mindenben kezdek bizonytalan lenni). Az APEH honlapján 2007. március 27-i dátummal is egy olyan tájékoztató van, hogy "A meg.tevékenységet folytató adóalanynak joga van ahhoz, hogy a különleges jogállásáról - a bejelentkezéskor, vagy azt követően - lemondjon, és az általános szabályok szerinti adófizetési kötelezettséget és adózási szabályokat, vagy alanyi adómentességet válasszon. Ha azonban élt a változtatás jogával, akkor a változtatást követő második adóév végéig nem térhet el (vagyis nem illeti meg a különleges jogállás és a kompenzációs felár)".

Valahol olvastam egy olyan tájékoztatót, ahol ki volt emelve, hogy akár év közben is beléphet áfakörbe, de most, amikor kellene, sehol nem találom.

Köszönöm a segítségeteket.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Őstermelő ÁFA-körben

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. szept. 28, 2007 12:41 pm

Sziasztok!

Hosszas kutakodás után csak megtaláltam. Ide írom, hátha másnál is felvetődik ez a dolog.

APEH 2007.06.27-i tájékoztatója: Mg. tevékenységet folytatók ÁFA visszaigényléséről

"A kompenzációs felár alkalmazásáról akár év közben is le lehet mondani és helyette az általános szabályok szerinti ÁFA elszámolást választani. "

Aki 2007-ben változtat, az csak 2010-ben választhatja újra a különleges adózási módot.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég