Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tárgyi adómentesség adózási feltételei

ÁFA

Tárgyi adómentesség adózási feltételei

HozzászólásSzerző: Amasha » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szép napot mindenkinek! :-)

A következő kérdésben kérném a segítségeteket. Van egy 2006-ban alakult ÁFA-körös, közösségi adószámmal rendelkező KFT, aki ingatlan bérbeadással foglalkozik. 2007. szeptember 1-től kizárólag ezzel a TAM tevékenységgel kíván foglalkozni, ezért bejelentkezik a 07T101-es lappal. Első kérdés, hogy évközben megteheti-e, hogy átlép TAM-ba, vagy nem? Másik kérdés, hogyha már nem ad be ÁFA bevallást, de van közösségen belüli kapcsolata, akkor a negyedéves 60 illetve 61-es bevallást továbbra is be kell nyújtani, vagy hogy is lesz ez az elkövetkezendőkben?

 

Előre is köszönöm a segítséget,

Amasha

Amasha
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tárgyi adómentesség adózási feltételei

HozzászólásSzerző: stamasi » kedd aug. 28, 2007 7:17 am

Szia Amasha!

1. Az általános forgalmi adóval kapcsolatos nyilatkozat megáltoztatását a változtatást megelőző adóév utolsó napjáig kell bejelenteni.

2. Közösségi adószámmal rendelkező áfa-alanynál a bevallás alakulásával kapcsolatban 0760,0761-es bevallásnak minősülő összesítő nyilatkozat:

Nem kell nyilatkozatot tenni arról a negyedévről, amelyben az általános forgalmi adó alany közösségi kereskedelmet nem folytatott. Nem kell továbbá összesítő nyilatkozatot benyújtani a szolgáltatásnyújtásokról és igénybevételekről sem.

Ha az adott negyedévben termékértékesítés, illetve szolgáltatásnyújtás megvalósul a közösség területén, akkor természetesen az összesítő nyilatkozatok be kell nyújtani.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Tárgyi adómentesség adózási feltételei

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » kedd aug. 28, 2007 8:29 am

Szia Amasha!

A kérdésedben nem egyértelmű, hogy az ingatlan bérbeadási tevékenységet mikor vette fel a tevékenységi körbe. Szeptembertől csak akkor választhatja a tárgyi adómentességet, ha most veszi fel a tevékenységi körébe, de akkor is megmarad a -2-es adószáma, vagyis áfa bevallásokat - ha nullásan is - de be kell adni ez év végéig.

Ha már régebb óta benne van  a bérbeadás a tevékenységi körébe, és azt áfásan jelentette be, akkor ezt csak év végén lehet megváltoztatni a következő évre.

Ekkor is van két lehetőséged, vagy marad a -2-es adószám, és akkor folyamatosan adod be a bevallásokat, vagy pedig a bérbeadásra választod a tárgyi mentességet, a többi tevékenységekre pedig az alanyi mentességet. 

Remélem érthető voltam Szia Móni

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tárgyi adómentesség adózási feltételei

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » kedd aug. 28, 2007 8:32 am

Még azt elfelejtettem, hogy nem a 07T101-es lapon kell a változást bejelenti, mert az adatbejelentő egyévi vállalkozó részére, hanem a 07T202T ez változás bejelentő társaságok részére.

Üdv. Móni

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tárgyi adómentesség adózási feltételei

HozzászólásSzerző: Amasha » kedd aug. 28, 2007 12:12 pm

Szia Móni,

 

Köszönöm a válaszodat. A cég megalakulásától foglalkozik a TM tevékenységgel. Igazad van abban, hogy dec 31-ével lehet átjelentkezni a 07T202T kitöltésével (elírtam a nyomtatvány számát). Viszont belezavar a képbe, hogy a Kft-nek van közösségi adószáma. Erre vonatkozóan még az APEH sem tudott felvilágosítást adni, és most írásos állásfoglalást kell kérnem ezügyben. Az a gond, hogy rednszeresen van EU-s szolg. igénybevétel, és ha jövőre már nem adunk be ÁFA bevallást, akkor mi lesz a 61-sel, mi lesz a másik lába? :)

Amasha
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tárgyi adómentesség adózási feltételei

HozzászólásSzerző: validitas » kedd aug. 28, 2007 12:21 pm

Szia!

Az ingatlan bérbeadása tárgyi adómentes tevékenység. Ha ezt év közben kezdi meg, és addig ne végezte, akkor a 07T202 adatmódosító lapon kell bejelenteni az új tevékenységet. Ezen lehetne nyilatkozni egyben, ha áfásan, az általános szabályok szerint szeretné bonyolítani. Azonban, ha egyébként áfa-körös a vállalkozás, de erre a tevékenységre nem választja az Áfát, akkor is be kell adni az áfa-bevallásokat (0765, 07650) a vállalkozásra egyébként is kötelező gyakorisággal (havi v. negyedéves). A 0761-et csak akkor, ha volt EUS ügylet.

Ha a jövőben nem lesz más tevékenység, csak a bérbeadás, akkor év végéig van lehetősége a vállalkozásnak, hogy a jövő évtől már pl. csak tárgyi mentes legyen, ezt a 07T202-n lehet belejenteni az APEH-nak, de csak a jövő évtől érvényes, viszont még idén be kell nyújtani.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tárgyi adómentesség adózási feltételei

HozzászólásSzerző: Amasha » kedd aug. 28, 2007 12:24 pm

Szia Böbe,

 

Köszia a választ, de ezen a dolgon már túljutottunk :) 

Amasha
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tárgyi adómentesség adózási feltételei

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd aug. 28, 2007 12:26 pm

Szia Amasha!

Ketten is küldtünk választ neked már erre a kérdésre az itt szereplő 1. sz. hozzászólás előtt. Ott a magad válaszát (az volt a 2.) el is fogadtad (egy könyvelő ismerősöd mondta a 0786-os bevallást). Harmadikként még én is hozzászóltam, helyesbítettem, hogy a 07T202 kell, év végéig kell leadni, és hogy figyeljen a cég január 01-től, hogy az 1-es adószámot használja a 2-es helyett.

Nem tudom ezek a válaszok hova tűntek? Te elolvastad őket??? Én már nem értem ezt a honlapot. Minden elszáll, elkeveredik.

Üdv. Kata

Ja még annyi, hogy akkor jövő évtől valóban a 0886 kell majd a 0865 helyett.  

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi adómentesség adózási feltételei

HozzászólásSzerző: Amasha » kedd aug. 28, 2007 12:32 pm

Szia Kata,

 

Igen, láttama  aválaszodat. Egyetértek, hogy elég bonyolult ez az oldal. Az első kérdésemre véletlenül fogadtam el a saját válaszomat, félrenyomtam, és ezért tettem fel újra a kérdést. Köszönöm a Te válaszodat is. Üdv, Amasha 

Amasha
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tárgyi adómentesség adózási feltételei

HozzászólásSzerző: validitas » kedd aug. 28, 2007 12:52 pm

Szia! Miután a válaszok fele sem volt látható, ill. olvasható, ezért próbáltam segíteni, de nem teszem többet! Egyébként, ha nem érdekel a válasz,miért kérdezel? Szerintem még nincs egészen megoldva a dolog, de mivel már ezen túljutottál...
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég