Adófórum

Adózási és számviteli információk

Áfa fizetési határidő egyszeres könyvvitelben

ÁFA

ÁFA fizetési határidő egyszeres könyvvitelben

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. nov. 03, 2006 7:20 am

Szia Barti!

Ügyes! - mert várhatnak erre a napra! Olyan vagy mint a jó tanár, ellenőrzöd,hogy figyelünk-e!!!??? Na ez csak vicc volt al ényeget értjük és a megoldás is elegánsabb, mint egy nagyösszegű  kp-s számla szeptemberben.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ÁFA fizetési határidő egyszeres könyvvitelben

HozzászólásSzerző: tim72 » pén. nov. 03, 2006 11:27 am

Bocsi, nem akarom túlragozni a témát, de az alábbi szöveg szerepel az APEH 22./2006.sz. tájékoztató füzetében:

Tehát az EVA esetében:

"A bevétel megszerzésének időpontja egyéni vállalkozó, a bevételi nyilvántartást vezető közkereseti és betéti társaság esetében - az előzőekben foglaltaktól eltérően - a számla, kibocsátásának napját követő 30. nap, ha az egyéni vállalkozó, a közkereseti társaság és a betéti társaság a bevételt az előzőekben felsorolt időpontig még nem szerezte meg. "

 

 

tim72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ÁFA fizetési határidő egyszeres könyvvitelben

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » pén. nov. 03, 2006 12:17 pm

NA igen, illetve nem csak az elegánsság hanem ugye ha a megrendelő nem tud fizteni csak oktoberben, akkor a szeptemberi kpszla sem segit :-)
Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

ÁFA fizetési határidő egyszeres könyvvitelben

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » pén. nov. 03, 2006 12:23 pm

:-) ez igaz, ez az Eva trv 7§ (7) pontja azonban ha elolvasod, az Eva trv 7§ (3) pontját akkor megérted miről beszéltem

üdv: barti 

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Áfa fizetési határidő egyszeres könyvvitelben

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. nov. 03, 2006 11:09 pm

Tim72!

Amiről Te beszélsz, az nem az áfára vonatkozik, hanem a bevétel megszerzésének elszámolására és nem az EV-ra, hanem az evát választó  egyéni  vállalkozóra. Az egyéni vállalkozó, ha a számlájának az ellenértékét soha nem kapja meg, akkor soha nem fog a meg nem térült bevétel után adózni (legfeljebb a nyilvántartásából kivezeti a követelést) Az EVÁS egyéni vállalkozó pedig a számla kibocsátását követő 3o.napon -akár megkapja a számla ellenértékét, akár nem- akkor is köteles lekönyvelnie a bevételei közé a szla nettó értékét. Az áfához ennek semmi köze nincs. Az áfa fizetésének véghatárideje az EV-nál a teljesítés napja+3o nap. 


madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Áfa fizetési határidő egyszeres könyvvitelben

HozzászólásSzerző: tim72 » hétf. nov. 06, 2006 7:56 am

madora100!

 

Köszönöm a minden igényt kimerítő válaszodat, azonban sajnálattal tölt el, hogy alapos figyelmedet elkerülte, hogy válaszomat, ahogy azt abban le is írtam, nem az eredeti kérdéssel kapcsolatban tettem, hanem az onnan kiindult EVÁS kérdéskörrel kapcsolatban, ráadásul Bartiirodának címezve, aki erre később reagált is.

 

tim72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa fizetési határidő egyszeres könyvvitelben

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. nov. 06, 2006 10:56 am

Tim72!

A kérdésfeltevő eredeti kérdése így szólt:

"Ha pénzforgalmi szemlélet, azaz egyszeres könyvvitelt vezető egyéni vállalkozó kiállítja a számláját az alábbiak szerint:"

Nekem ebből egyértelműen az jött le, hogy egyéni vállalkozóra vonatkozik a kérdés. Ha nem erre irányult volna a kérdés,bizonyára EVA megjelölést használt volna a kérdésfeltevő.

Ha ebben a kérdéskörben Tí külön kitértetek az EVA-ra, azt valóban nem vettem észre. Én a kérdésfeltevő konkrét kérdésére asszociáltam.  Ha Bartival külön kitárgyaltátok az EVA témát e kérdéskör keretén belül, akkor úgy gondolom nincs semmi gond.

 

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég