Adófórum

Adózási és számviteli információk

eus beszer. közösségi adószám hiánya

ÁFA

eus beszer. közösségi adószám hiánya

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni a következő kérdésben:

Ügyfelemnek visszaírtak, hogy nem tudják az áfa bevallást feldolgozni. Mint utólag kiderült, nincs is nekik eus adószámuk még megkérve, nekem pedig azt mondták hogy van, és én így is küldtem el az áfa bevallást. Ha most a közösségi termékbeszerzést az áfa bevallásból kiveszem (áfások mondták így tudom csak a 0765-öt lejavítani), akkor melyik másik bevalláson kell ezt a termékbeszerzés adatszolgáltatást teljesítenem?

Elég-e, hogy el lett küldve a 0761, vagy kell a 0787-es "áfabevallás....közösségi adószámmal nem rendelkezők részére" (a termék quad) még pluszba a 0765 mellé megküldeni?

Nekem ez az egész olyan zavaros.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Kata 

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

eus beszer. közösségi adószám hiánya

HozzászólásSzerző: VZSUZSA » szer. aug. 22, 2007 11:59 am

Velem is hasonló dolog fordult elő.Le kellett javitanom a 0765.bevallást ugy, hogy ki kellett vennem az eus termékbeszerzés adóalapját a fiz. és levonható áfából is. Erről az apeh jegyzőkönyvet vett fel. a 0761-es bevallást hibernálják, mert ha nincs a cégnek közösségi adószáma, akkor csak abban a negyedévben tudunk bevallani, amikor már lesz közösségi adószáma. Tehát a 3.negyedévben kell a számlákat lekönyvelni és bevallani. Nekem legalábbis az apeh ezt mondta.

VZSUZSA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

eus beszer. közösségi adószám hiánya

HozzászólásSzerző: polak » szer. aug. 22, 2007 12:31 pm

Szia!

Ki kell venni ilyenkor az áfából, megkérni az EU adószámot és utána vissza lehet tenni. Nálam igy működött.

polak
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

eus beszer. közösségi adószám hiánya

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. aug. 22, 2007 12:49 pm

Sziasztok!

Ez érdekes, mert nekem az ügyintéző, aki a levelet küldte és akivel beszéltem pont az ellenkezőjét mondta, szó szerint idézem: "Nehogy beletegye a következő bevallásba, mert úgy megkefélik magát!" Imádom az ilyen dolgokat az apehnél!

Egyébként ma megkértük a közösségi adószámot, remélem minél előbb rendben lesz.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

eus beszer. közösségi adószám hiánya

HozzászólásSzerző: bekassy » szer. aug. 22, 2007 2:39 pm

www.apeh.hu/adoinfo/afa/kozossegi_nelkul.html

"Az általános forgalmi adóról szóló 1992. évi LXXIV. törvény (továbbiakban: Áfa- törvény) 7/A. §-ának szabályai értelmében közösségi termékbeszerzés valósul meg akkor is, ha a belföldi adóalany nem rendelkezik a terméket értékesítő tagállami adóalany közösségi adószámával, vagy esetleg a beszerző adóalany sem igényelt közösségi adószámot. Az Áfa-törvény 7/A. §-a ugyanis a közösségi termékbeszerzés megvalósulását nem a közösségi adószám meglététől teszi függővé. Ez azt jelenti, hogy amennyiben a belföldi adóalany megvalósította az Áfa-törvény 7/A. §-ában foglalt közösségi termékbeszerzés tényállását, belföldön adófizetési kötelezettsége keletkezik, s egyben köteles az ’61. számú összesítő nyilatkozatot is benyújtani. (Az összesítő nyilatkozatot ilyenkor közösségi adószám hiányában is be kell nyújtani és ezzel egyidőben igényelni kell a közösségi adószámot is. Ebben az esetben a nyilatkozat feldolgozása során képezik meg a közösségi adószámot az adóalanynak. Amennyiben a partner adószáma nem ismert, a nyilatkozaton a partner országkódját kell feltüntetni, valamint a partner közösségi adószáma rovatban (b), egy 0 (nullát) kell feltüntetni.)"

bekassy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég