Adófórum

Adózási és számviteli információk

Lízingelt tgk. bérbeadása

ÁFA

Lízingelt tgk. bérbeadása

HozzászólásSzerző: N.Kati » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni, van egy egyéni vállalkozó aki 5 hónapja kft-ét hozott létre, ev-ba van egy tehergépkocsi /lízingelt/ bérbe szeretné adni a kft-nek, mivel most az egyéni vállalkozásába nincs bevétele, mi után számolna el üzemanyagot. Van-e rá lehetőség, hogy bérbe adja szívességi használatba /mivel számlát nem tudd kiállítani a bérbe adásról, ezért ingyen/ a kft-é részére? Így az üzemanyagot a kft-é számolná el.

N.Kati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Lízingelt tgk. bérbeadása

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. júl. 19, 2007 12:09 pm

Szia Kati!

Miért nem tud kiállítani számlát? Azt írod lízingelt, miből fizeti a lízing díjat,ha  nincs bevétele? Miből tartja fenn? Miért akarja ingyen bérbeadni? Ha a Kft. fizetne érte, akkor fedezheti a vele kapcsolatos költségeket. Bocs a sok kérdésért, csak szeretném tisztábban látni miről is van szó.

Üdv. stamasi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Lízingelt tgk. bérbeadása

HozzászólásSzerző: N.Kati » csüt. júl. 19, 2007 12:26 pm

Először én is arra gondoltam, hogy a kft annyit fizet utána, mint amennyi a lízing, de az ev.-ba ha számlát add ki milyen szj számmal állíthatná ki a tgk. bérbeadásáról a számlát? Nincs a tevékenységébe a bérbeadás, ez nem gond? A lízingelt tgk. bérbe lehet adni? Mert az még nem az ő tulajdona, engedély nem kell hozzá/lízingbeadótól/?

N.Kati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Lízingelt tgk. bérbeadása

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. júl. 19, 2007 1:03 pm

Hát ezek az agállyok nem függnek össze azzal, hogy pénzért vagy térítés nélkül adja bérbe.

Szerintem hívd fel a lízing-céget, érdeklődés szintjén, hogy van -e erre lehetőség, mármint, hogy bérbe adja az autót. Ez az első lépés. Ha azt mondják nem lehet, akkor nem lehet.

Ha adnak rá engedély (valahogy ezt kétlem, de ki tudja), akkor bérleti díj ellenében kiszámlázza. De ugye akkor a díjat úgy kell kalkulálni, hogy nem csak a fenntartási költségeit, hanem az adót is fedezze.

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Lízingelt tgk. bérbeadása

HozzászólásSzerző: N.Kati » csüt. júl. 19, 2007 1:06 pm

Ezt a kiszámlázást hogy érted? A számlán a bérleti díj legyen?
N.Kati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Lízingelt tgk. bérbeadása

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. júl. 19, 2007 1:09 pm

Igen így van, ha nincs a tevékenységi körébe, akkor fel kell venni. SZJ-könyvben megnéztem, de -lehet, hogy a meleg miatt- de gk. bérbeadásra nem találtam szj-t, csak kölcsönzésre, még megnézem a TEÁOR-ba.
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Lízingelt tgk. bérbeadása

HozzászólásSzerző: szekeresbea1 » pén. júl. 20, 2007 4:41 pm

Sziasztok!

A TEÁOR magyarázatokban a 71. ponton belül ez szerepel: gépek, berendezések, fogyasztási cikkek, háztartási eszközök kezelőszemélyzet nélküli bérbeadása, kölcsönzése, operatív lízingje... Szerintem ez a tevékenység a 71.10-esbe belefér a fentiek alapján.

Nekem volt olyan ügyfelem, aki ingatlant lízingelt és bérbe adta, abból fizette meg az esedékes lízingdijakat. Bár úgy tudom megvolt ehhez a lízingcég hozzájárulása is.

Üdv. Bea 

szekeresbea1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Lízingelt tgk. bérbeadása

HozzászólásSzerző: birojani » kedd aug. 14, 2007 5:02 pm

És mi a helyzet akkor, ha az EV lízingelt egy tgk.-t. Alapított egy Bt.-t, az EV-t megszűntette. Bérbeadhatja-e a tgk.-t a Bt-nek? Ehhez elég-e, ha csak a bérbeadásra vált ki újra adószámot?
birojani
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Lízingelt tgk. bérbeadása

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd aug. 14, 2007 5:19 pm

Szia! Hát ez nekem kicsit neccesnek tűnik. Ha mint EV lízingelt, és még folyamatban van a lízing-ügylet. nem igazán kéne megszüntetni azt a vállalkozást. Hiszen vállakozóként szerződött. Egy kicsit BTK-kategóriának tűnik. 

Ha meg magánszemélyként lízingelt, akkor még kérdéses lehet, hogy milyen lízingről van szó: pénzügyi vagy operatív. Mert asszem ettől nagy mértékben függ, hogy mennyire kell bevonni a lízingcéget az ügyletbe.  

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Lízingelt tgk. bérbeadása

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd aug. 14, 2007 5:22 pm

N.Kati! Nálad is érdekes, hogy milyen fajta lízingről van szó? Oparatív vagy pénzügyi? Mert az egyik esetben csak a lízingcég engedélyével lehet bérbeadni. 

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég