Adófórum

Adózási és számviteli információk

EUS számla

ÁFA

EUS számla

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Német Eus cég 2007.06.11. dátummal adott ki egy számlát, egyéb dátum nincs rajta. A fizetés úgy van meghatározva, hogy 50% előleg 20 napon belül, 50% a termék átadásakor. Kérdésem: az egész számla értékére számoljam fel az áfát és állítsam be fizetendő-levonhatóba az aktuális negyedéves áfa bevallásban? Előre is köszönöm a választ. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EUS számla

HozzászólásSzerző: validitas » szer. júl. 11, 2007 7:35 am

Szia Kata!

Gondolom, a termék átadása még nem történt meg 6.hóban. Fő szabály az, hogy közösségi termékértékesítésnél a számla kiállításának időpontja az áfa-kötelezettség időpontja. Ha nincs számla, akkor a termék átadását követő hó 15. napja.

Nem proforma számlát adott ki a cég? Mert előleget kell fizetni? Akkor az előleg átutalása időszakában kell az áfába betenni.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EUS számla

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. júl. 11, 2007 8:25 am

Szia Böbe!

Németül: RECHNUNG van ráírva, ez gondolom akkor a rendes számla, nem proforma. (Az angol nyelvű számláimnál ki szokott lenni írva, hogy Proforma invoice). És akkor is a teljes összegre számoljam fel az áfát, ha csak az előleget átutalta júniusban? Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EUS számla

HozzászólásSzerző: validitas » szer. júl. 11, 2007 8:37 am

Ez jó kérdés! Szerintem számold fel az egészre, ha le is vonhatod, Áfa-hiányt nem okozol vele. Számla meg különben is van, és a tv. szerint az a mérvadó. Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EUS számla

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. júl. 13, 2007 2:27 pm

Szia Böbe!

Megint zaklatnálak ezzel a kérdéssel, hátha van valami ötleted. Átutalta a termékre az előleget még 06 hóban, a maradék felét 07.02-án. Tehát a számlát kiegyenlítette, így az áfa bevallásba beraktam az egész összeget. Csak azt nem tudom, hogy a 0661-et azt most vagy majd csak akkor kell elküldenem, ha a termék ténylegesen meg is érkezik?? A kitöltésiben azt írja, hogy az előleget nem kell beállítani ebbe a bevallásba. Viszont ez már nem csak előleg, mert mindent kifizetett, csak a termék nincs még itt. Ha szó szerint értelmezem az előleget, akkor én erre a negyedévre elküldeném a bevallást.

Tele van már a hócipőm, ebbe a negyedévbe mindenféle olyan hülyeség történt, amivel eddig még nem találkoztam, és a frász kerülget nehogy valamit elrontsak. Üdv! Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EUS számla

HozzászólásSzerző: validitas » pén. júl. 13, 2007 2:45 pm

Szia Kata!

Van úgy, hogy az embernek egyszerre sok "rumlija" lesz, és akkor még az élettől is elmegy a kedve, de nyugi, lesznek még napsugaras, szép napjaid is.

Szóval, ha az áfabevallásba beraktad, akkor a 61-esbe is be kell, mert ami a negyedévre vonatkozó áfa bevallásokban benne van, mint közösségi, annak a 61-essel egyeznie kell. Különben az APEH értesít, hogy nem stimmel. És mivel Rechnung, jogosan rakod be.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EUS számla

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. júl. 13, 2007 3:16 pm

Nagyon köszönöm Böbe, tudtam hogy rád számíthatok. A lehetőségekhez képest (így bevallási határidő előtt) jó hétvégét!

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég