Adófórum

Adózási és számviteli információk

kezelési költség áfája

ÁFA

kezelési költség áfája

HozzászólásSzerző: szigetvari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Az étkezési utalvány vásárlásakor felszámított kezelési költség áfája visszaigényelhető, illetve beszámít-e az étkezési utalvány értékébe, hogy könyveljem? Szép napot, Anikó
szigetvari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

kezelési költség áfája

HozzászólásSzerző: stamasi » kedd júl. 10, 2007 5:15 am

Szia Anikó!

Az étkezési utalvány áfája visszaigényelhető, lekönyvelheted költségként, és nem számít bele az utalvány értékébe.

Üdv. stamasi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

kezelési költség áfája

HozzászólásSzerző: szigetvari » kedd júl. 10, 2007 5:44 am

Elfogadom, és nagyon köszönöm szia Anikó.
szigetvari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

kezelési költség áfája

HozzászólásSzerző: szigetvari » szer. júl. 11, 2007 3:01 am

Sziasztok! Az étkezési utalvány áfája, valószínű nem visszaigényelhető, mert nem a vállalkozás érdekében felmerült költség! Szép napot, anikó.
szigetvari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

kezelési költség áfája

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. júl. 11, 2007 5:39 am

Szia Anikó!

A Számviteli levelek 2007. április 19-i számában 3078. számu kérdés: Az étkezési utalványok vásárlásakor felmerült kezelési költség általános forgalmi adója visszaigényelhető-e?

Válasz: "Étkezési utalvány vásárlására nyilvánvalóan azért kerül sor, hogy a dolgozók étkeztetéséhez ilyen módon járuljanak hozzá. Ebben az esetben a beszerzés nem továbbértékesítési céllal történik, illetve azt nem ellenérték fejében juttatják az alkalmazottaknak, ezért az étkezési utalvánnyal összefüggésben felmerülő ÁFA levonására nincs lehetőség".

A kezelési költség igénybevett szolgáltatás.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

kezelési költség áfája

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. júl. 11, 2007 7:19 am

Szia Anikó!

Továbbra is fenntartom, amit írtam. A kezelési költség (igénybevett szolgáltatás)  - az ÁFA tv. 33 §-ában foglaltak figyelembevételével - áfája levonható. Tudom, hogy erre nem lehet a mérget bevenni, de például nekem az Apeh azt modta, hogy le lehet vonni, és más forrásban is így láttam.

Ha bizonytalan vagy, akkor ne vond le, azzal baj nem történik, de a helyedben írásban kérnék erre állásfoglalást az Apeh-tól.

Üdv. stamasi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron