Adófórum

Adózási és számviteli információk

rezsiktg óra alapján?

ÁFA

rezsiktg óra alapján?

HozzászólásSzerző: csirip » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Ha cég a rezsiktget is leszámlázza, van különbség, hogy egy havi fix összegben állapodnak meg mint rezsiktg, vagy az óraállás szerint számlázzák át? Állítólag a fix költséges megoldásnál az áfa nem levonható? Ez igaz? köszi Anikó
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

rezsiktg óra alapján?

HozzászólásSzerző: stamasi » hétf. júl. 09, 2007 1:50 pm

Szia csirip!

Ha a rezsiköltséget  a tényleges óraállás szerint számlázzátok, akkor közvetített szolgáltatás valósul meg. Tehát amit nektek számláz a szolgáltató azt egy az egyben továbbszámlázzátok a bérlő (ha arról van szó) felé. Ilyenkor 0 lesz az áfa, mert nektek keletkezik egy befizetendő áfa (amit továbbszámláztatok)  és egy levonható áfa (közüzemi számla). Ha havi fix összegben állapodtok meg, mint rezsiköltség, akkor fizetendő áfa keletkezik, levonható nem.

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

rezsiktg óra alapján?

HozzászólásSzerző: csirip » hétf. júl. 09, 2007 4:02 pm

Szia!

Bocsi rosszul kérdeztem...Én lennék a bérbevevő....Szóval egy kollegina azzal ijesztgetett (de nem tud paragrafust) hogy az ingatlan rezsiktg áfáját nem igényelhetem vissza, ha csak hasraütve van kiszámlázva, nem óra alapján....Nem értem, lehet hogy van különbség csak én nem hallottam? Vagy megint egy rémhírről van szó?

csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

rezsiktg óra alapján?

HozzászólásSzerző: stamasi » hétf. júl. 09, 2007 4:38 pm

Cégként vagy bérbevevő?
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

rezsiktg óra alapján?

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. júl. 09, 2007 9:14 pm

Csirip!

A kettő között az a különbség, hogy a ténylegesen mért szolgáltatást (víz, villany, gáz) közvetített szolgáltatásként számlázza ki a bérbeadó. Ekkor Te is ekként kezeled és így az IPA alapját csökkenti. Ha csak átalányban (nem mért adatok alapján) kerül sor a továbbszámlázásra, akkor a bérleti díj részét képezi a szolgáltatás. Ez utóbbi esetben igénybevett szolgáltatásként kell kezelni a villany,viz, gázszámla összegét és nem anyagköltségként számolható el. Így az ipa alapot nem csökkenti. Azonban mindkét esetben visszaigényelhető az áfa, ha egyébként mint bérbevevő arra jogosult vagy.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég