Adófórum

Adózási és számviteli információk

EU-s beszerzés "elkésett" számla

ÁFA

EU-s beszerzés "elkésett" számla

HozzászólásSzerző: budai_zs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Mindenki!

Segítséget kérnék az alábbi ügyre:

EU-s termékbeszerzés 2007.03.29 kiállítási dátumú számla június hónap folyamán érkezett a vállalkozáshoz (a termék 04. hónapban beérkezett). Kell-e miatta önellenőrzést végezni? Az ÁFA fizetési kötelezettséget nem érinti, mert az ÁFA összege levonásba is helyezhető.

Köszönöm. 

budai_zs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EU-s beszerzés "elkésett" számla

HozzászólásSzerző: validitas » pén. jún. 29, 2007 9:49 am

Szia! Milyen önellenőrzésre gondolsz? Ha jól tudom, ha a számla nem érkezett  is meg, már be kellett volna vallani a teljesítést követő hó 15-ére, azaz a május havi bevallásban. Áfa tv.20/A § (2). Önellenőrizni nem kell.

 

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EU-s beszerzés "elkésett" számla

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » pén. jún. 29, 2007 9:56 am

Egyetértek!
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EU-s beszerzés "elkésett" számla

HozzászólásSzerző: nagyediterzsébet » pén. jún. 29, 2007 10:28 am

 

Szerintem pont azért kell önellenőrzést végrehajtani, mert a fizetési kötelezettségek között nem tüntette fel, ugyan nem jelent meg a levonható adónál sem.

Ellenőrzéskor már a levonható kategóriát nem veszik figyelembe, csak a fizetési kötelezettséget, ezért egy ellenőrzéskor adókülönbözetet állapitnak meg, s ennek vannak következményei.

Én önreviziót készitenék, hiszen pénzbe nem kerül. Edit 

nagyediterzsébet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EU-s beszerzés "elkésett" számla

HozzászólásSzerző: budai_zs » pén. jún. 29, 2007 10:41 am

Kedves Validitas!

 

Azért nem került be a májusi bevallásba, mert a mai napon szereztem tudomást az egész ügyletről...

 

budai_zs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EU-s beszerzés "elkésett" számla

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. jún. 29, 2007 11:23 am

Szerintem a következő bevallásba nyugodtan be lehet tenni, hiszen a kötelezettséget nem változtatja meg.Ha olyan termékbeszerzés lenne, aminek az áfá-ját a gazdálkodó nem igényelhetné vissza, akkor én is az önrevíziót javasolnám. Ha negyedéves bevalló, akkor úgyis a 2. negyedévre esik az esedékessége.

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EU-s beszerzés "elkésett" számla

HozzászólásSzerző: validitas » pén. jún. 29, 2007 4:40 pm

Egyetértek. a 0761-ből se felejtd ki.Az is a II. névet érinti. Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EU-s beszerzés "elkésett" számla

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. jún. 29, 2007 8:03 pm

Szia! HA HAVI BEVALLÓ VAGY, akkor én úgy gondolkodom mint Edit (3 hozzászóló). Összességében bármennyire is nem keletkezett VOLNA fizetési kötelezettséged, mivel nem vallottad be, így Apeh ellenőrzésnél csak a fizetőbe számítják be, sajna a levonhatóba nem. Meg kell önellenőrizned. Ha negyedéves bevalló vagy akkor  nem kell.  Üdv:Napraforgó

Utólag még annyit, hogy az EU-s számlákon csak EGY dátum van, ennek meg kell egyeznie (az Apeh, a  bevallás, és az árfolyam szerinti) a teljesítés dátumával, hacsak valamivel nem bizonyítható, hogy ez mégsem az a nap! (így hóvégén jellemzően a következő hónapra is eshet). Bárha EU tagállamból elindul az áru 03.29-én, van még kettő nap márciusban...az érkezésig).

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EU-s beszerzés "elkésett" számla

HozzászólásSzerző: kati1012 » szomb. jún. 30, 2007 6:11 am

Sajnos az én esetemben is előfordult, hogy kimaradt a bevallásból. Minden esetben önellenőriztem az ÁFÁ-t.
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EU-s beszerzés "elkésett" számla

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. jún. 30, 2007 6:58 am

Sziasztok!

Az Unióból történő beszerzésekről az ÁFA törvény úgy rendelkezik, hogy elsődlegesen a számla keltére, de ha a számla nem érkezik meg, akkor a teljesítést követő hó 15-re kell bevallani fizetendő ÁFA-ként illetve ha rendelkezünk a levonás gyakorlásához szükséges joggal és feltételekkel, akkor ugyanazon hónapban levonhazó ÁFA-ként is "beállítható" a bevallásba. Ha ez nem történt meg, akkor miután elsődlegesen a fizetendő ÁFÁ-t érinti a kérdés -és a kérdéses cég havi ÁFA bevallásra kötelezett, - valóban önrevíziót kell beadni. Az APEH elsődlegesen a fizetendő ÁFÁ-ból fogja hiányolni.

Sajnos az, hogy mi mikor szerzünk tudomást egy "ügyletről",  nem lehetőség a későbbi bevallásra. (Csak halkan jegyzem meg: a megrendelőnekazért tudomása volt a szállításról, az áru "érkezését" csak észrevette.)

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron