Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ingatlan vétel, eladás, áfa lavonás

ÁFA

Ingatlan vétel, eladás, áfa lavonás

HozzászólásSzerző: erpe83 » csüt. aug. 03, 2017 9:29 am

Sziasztok!

Ingatlannal kapcsolatban az alábbi kérdéseim lennének, amelyekre a válaszokat előre is köszönöm.

1. eset:
A Kft. ingatlant vásárol (nem forgalmazási céllal, hanem saját vállalkozáshoz, a tevékenységi körben nem szerepel az ingatlan forgalmazás). A beszerzéskor tudom, hogy áfa-köteles bevételszerző tevékenységhez használom. A NAV-nál az ingatlanértékesítésre választottam az adókötelezettséget. Két év múlva viszont úgy alakul, hogy eladom az ingatlant.

Kérdések:

1.1.:az ingatlan beszerzésekor a teljes áthárított áfa-t levonhatom-e?
1.2.: az értékesítésnél (ami ugye adóköteles) van-e teendőm a 20 éves figyelési idő kapcsán (azaz a 18 évre jutó levont áfa-t be kell-e fizetnem, vagy sem?

2. eset:
Ingatlant vásárolok (nem forgalmazási céllal, hanem saját vállalkozáshoz, a tevékenységi körben nem szerepel az ingatlan forgalmazás). A beszerzéskor tudom, hogy áfa-köteles bevételszerző tevékenységhez használom. A NAV-nál az ingatlanértékesítésre NEM választottam az adókötelezettséget. Két év múlva viszont úgy alakul, hogy eladom az ingatlant.

Kérdések:

2.1.:az ingatlan beszerzésekor a teljes áthárított áfa-t levonhatom-e?
2.2.: az értékesítésnél (ami ugye adómentes) van-e teendőm a 20 éves figyelési idő kapcsán (azaz a levont áfa-t be kell-e fizetnem, vagy sem)?
erpe83
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég