Adófórum

Adózási és számviteli információk

Áfa önellenőrzésekor Art.37.§ szerint

ÁFA

Áfa önellenőrzésekor Art.37.§ szerint

HozzászólásSzerző: 494 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlök mindenkit! Kérem szépen, aki tud, segítsen. Nagyon, nagyon kellene a visszajáró áfa az ügyfélnek, én meg ráadásul elrontottam a bevallást. Kaptam rá felszólítást javításra. A javító bevallásban nő a visszajáró áfa összege, ami nagyon kellene a vállalkozónak. Van lehetőségem ikszelni a nyilatkozatot az Art.37§(4a)-ra hivatkozással a bevallás fő oldalán ilyenkor javítás esetén? Az eredeti bevallásnál nem jelöltem. (Nincs nyitott számlája) Köszönöm előre is!!!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa önellenőrzésekor Art.37.§ szerint

HozzászólásSzerző: Joey1 » kedd márc. 03, 2015 2:33 pm

Szia, az ART 49§. szerint "Nincs helye önellenőrzésnek, ha az adózó a törvényben megengedett választási lehetőséggel jogszerűen élt, és ezt az önellenőrzéssel változtatná meg."

Az NAV általi felszólitó javitásra a következőt irja a NAV:

"Javító bevallás: A NAV által kiértesített adózó által a hibás alap-, vagy adózói javító/önellenőrző bevallásra beadandó javító bevallás. A „Javítani kívánt bevallás vonalkódja” mezőbe az adózó által javítani kívánt bevallás bárkódját kell beírni.

Bárkód (vonalkód) hivatkozás: Amikor egy elküldött bevallás „Javítani kívánt bevallás vonalkódja” mezőjébe az adózó egy előzmény bevallás bárkódját beírja. (Ez így javító bevallásnak minősül)

Bárkód (vonalkód) hivatkozás nélkül: Egy elküldött bevallás „Javítani kívánt bevallás vonalkódja” mezőjébe nem írja be egyetlen korábbi előzmény bevallás bárkódját sem. [Ez így eredeti bevallásnak, (alap-, adózói javítás vagy önellenőrzésnek) minősül].

Ha nézzük a jogalakotói szándékot, akkor a NAV nem tudom milyen hiba miatt kért fel a javitásra(valószinüleg olyan hiba, amit hivatalból nem tudnak javitani kell a te közremüködésed is szükséges.

A NAV általi felszólitás javitásra csak a hibára vonatkozó javitást lehet megtenni, más javitást nem lehet eszközölni.

Viszont ha eredetileg is beadott bevallásban már visszaigényelhető adód volt és ott nem nyilatkoztál a gyorsabb kiutalásról akkor nem szabad nyilatkoznék erről a javitó bevallásban.

NAV honlapról:
"Abban az esetben, amikor elektronikusan benyújtott bevallás kerül hibaágra, és a javításhoz adózói közreműködés szükséges, a kiértesítések elektronikus úton történnek az értesítési tárhelyre. Javítás csak az adóhatóság által jelzett hibákra vonatkozhat, más adat bevallásba utólag történő beírása nem megengedett."

üdv,
Joey
Joey1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Áfa önellenőrzésekor Art.37.§ szerint

HozzászólásSzerző: 494 » kedd márc. 03, 2015 6:20 pm

Köszönöm Joey! Megértettem, nem ikszelhetek javításkor.
Most meg máson akadtam meg. Azért kaptam javításra felszólítást mert az előző időszakról rossz adatot vittem át.
Most mikor javítani akartam, észrevettem, hogy az a bevallás is hibás aminek a 86. sorát rosszul vittem át a javítandó bevallásba... Ön-ellenőriztem.
A javításra felszólított bevallást gondolom úgy javítom most, ahogy az ön-ellenőrzött bevallás megkívánja, ugye?
Nem tudom, jól fogalmaztam-e? Köszi!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa önellenőrzésekor Art.37.§ szerint

HozzászólásSzerző: Joey1 » kedd márc. 03, 2015 8:07 pm

Szia, először ad be akkor az önellenörzést és várj egy kicsit mig feldolgozzák és utána ad be a javitó bevallást hogy időrendben történjenek a feldolgozások...és akkor remélhetőleg már nem fog hibával visszajönni a bevallás...

szép estét,
Joey
Joey1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Áfa önellenőrzésekor Art.37.§ szerint

HozzászólásSzerző: 494 » kedd márc. 03, 2015 8:10 pm

Így teszek! Köszönöm!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa önellenőrzésekor Art.37.§ szerint

HozzászólásSzerző: Joey1 » kedd márc. 03, 2015 9:49 pm

Szivesen, remélem minden jó lesz ha esetleg leellenörzik az ügyfelet...
Joey1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Áfa önellenőrzésekor Art.37.§ szerint

HozzászólásSzerző: Joey1 » kedd márc. 03, 2015 9:49 pm

Szivesen, remélem minden jó lesz ha esetleg leellenörzik az ügyfelet a visszaigénylés miatt...
Joey1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég