Adófórum

Adózási és számviteli információk

Harmadik országba történő fuvarozás Áfája

ÁFA

Harmadik országba történő fuvarozás Áfája

HozzászólásSzerző: Szilvike781 » szer. aug. 06, 2014 6:44 pm

El kell olvasni az áfa bevallás 1-es sorához tartozó útmutatót és az szerint számlázni a fuvarozási szolgáltatást, ha a magyar megbízó harmadik országba irányuló fuvarfeladattal bízza meg a fuvarozót. EXPORT! Hidd el tudom miről beszélek és különbséget tudok tenni a szolgáltatás és termékértékesítés között. Immár 20 éve könyvelek fuvarozó cégnek! Bocs
Szilvike781
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Harmadik országba történő fuvarozás Áfája

HozzászólásSzerző: SZESZE » szer. aug. 06, 2014 8:27 pm

Köszönöm szépen Mindkettőtöknek a segítséget!
SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Harmadik országba történő fuvarozás Áfája

HozzászólásSzerző: Joey1 » csüt. feb. 19, 2015 3:18 pm

Szilvike781 állitását én is megerősitem...adómentes az ilyen szolgáltatásnyújtás, én is könyvelek ilyen cégeket! Arra kell figyelni, hogy igazolni tud, hogy a fuvarozás valóban kivetelhez kapcsolódott...
ÁFA tv.
102. § (1) Mentes az adó alól a szolgáltatás nyújtása - a 85. § (1) bekezdése és a 86. § (1) bekezdése szerint adómentes szolgáltatásnyújtások kivételével - abban az esetben, ha az olyan termékhez kapcsolódik közvetlenül,
a) amely az 54. § alkalmazása alá tartozik;
b)167 amely kiviteli eljárás hatálya alá vonva elhagyja a Közösség területét, és a Közösség területéről való kiléptetés tényét a kiléptető hatóság igazolja;
c) amelyen a 101. § (1) bekezdése szerint adómentesen végeznek munkát.
(2) Az (1) bekezdés különösen alkalmazandó a termék fuvarozására és a termék fuvarozásához járulékosan kapcsolódó szolgáltatások nyújtására.
Joey1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég