Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adószám törlés utáni Áfa bevallás

ÁFA

Adószám törlés utáni Áfa bevallás

HozzászólásSzerző: HegedűsKrisztina » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítséget szeretnék kérni NAV által törölt adószámmal kapcsolatosan. 04.12-én törölte a NAV az adószámot (ügyféltől tudtuk meg, székhelyen át nem vett levél miatt), 05.13-án kérelemre visszakaptuk az adószámot. A kérdés az lenne hogy a 2.negyedévi ÁFA időszaka az 05.13.-06.30. lesz? 04.12-05.12-ig nem volt a cégnek adószáma (nem is folytatott tevékenységet) ezét úgy gondolom hogy arra az időszakra bevallást sem tudok benyújtani?! Természetesen választ sehol nem találok a kérdésemre és a NAV is össze-vissza beszél...
HegedűsKrisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Adószám törlés utáni Áfa bevallás

HozzászólásSzerző: furio » kedd júl. 01, 2014 11:31 am

Szia!
Én beadnám 04.01-06.30-ig, és azonnal fog jönni hibaüzenet ha rossz az időszak. Utána már meg fogja mondani mi a jó időszak. Írd rá a telefonszámodat. Én már csináltam ilyet, és felhívtak hogy melyik időszakra kell helyesen teljesíteni. Ez csak egy ötlet, de az a tapasztalatom, hogy máris tudják ha rossz valami, vagy nem úgy van ahogy ők elképzelték.
Üdv: furio
furio
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adószám törlés utáni Áfa bevallás

HozzászólásSzerző: afg » hétf. júl. 07, 2014 11:36 pm

Az adószám törlés idején is ugyanúgy kell adni az ÁFA bevallást, mint amilyen gyakorisággal be van állítva a cég normál esetben. Csak a végelsz., felszámolás, kényszertörlés esetén kell "tört időszakokkal, tól-ig" benyújtani. Ezért nincs is a főlapon a bev. típusánál, fajtájánál a "sima" adószámtörlés külön megemlítve.
afg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég