Adófórum

Adózási és számviteli információk

számla bevallása

ÁFA

számla bevallása

HozzászólásSzerző: mama30 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok Kedves Fórumozók!
Adott egy Mo-i Kft aki Kínából szerez be árut, amit egyenest Olaszországba rendel. Nem érkezik be Mo-ra. Kérdésem az lenne, hogy a Kínából kapott számlát az áfabevallásban hol szerepeltetem? Az Olasz bevételi számlát azt tudom, mert közösségi értékesítés. De a költségszámlát hol szerepeltetem?

Várom megtisztelő válaszotokat, segítségeteket.

M.
mama30
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

számla bevallása

HozzászólásSzerző: mama30 » kedd dec. 17, 2013 7:07 pm

Kérlek benneteket, ha tudtok, segítsetek.
mama30
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

számla bevallása

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. dec. 18, 2013 6:39 am

Vámoltatva hol lesz? Biztosan nem magyarországon fizeted meg az áfát vámoltatáskor.
Így szerintem áfa körön kívüliként, nem szerepel.
De hogy mit kell csinálni a vámoltatás országában, azt nem tudom.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

számla bevallása

HozzászólásSzerző: ticus » szer. dec. 18, 2013 12:20 pm

Nekem olyan cégem van, aki a Kínából jövő árut Németországban vámoltatja, majd közösségen belüli termékáthelyezéssel kerül Magyarországra és itt értékesíti.A német vámszámlán nincs ÁFA felszámolva. Ebben az esetben az az eljárás, hogy a cég saját magának kiszámlázza a Kínából jött árut, ez lesz az ÁFA-fizetés bizonylata, plusz hozzáveszi a német vámolás költségeit, és felszámítja-levonja az ÁFÁ-t, mint közösségen belüli beszerzésnél. Az összesítő elszámolásra az országkódhoz DE-t kell írni, az adószám helyére pedig egy 1-est.
A Te eseted annyiban más, hogy nem helyezed át az árut, hanem abban az országban értékesíted, ahol vámolják. Nézd meg, hogy a vámszámlán számolnak-e fel ÁFÁ-t, mert ha nem, akkor azt mindenképpen magadnak kell felszámítani (majd levonni). Nekem így elsőre az a gyanúm, hogy lehet, hogy be kellene jelentkeznetek Olaszországban adóalanyként, akkor felszámítják vámoláskor az ÁFÁ-t, majd belföldi értékesítésként, olasz ÁFÁ-val tudtok számlázni az olasz partnernek.
ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 7 vendég

cron