Adófórum

Adózási és számviteli információk

ELEKAFA 2012-re

ÁFA

ELEKAFA 2012-re

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. jan. 26, 2013 2:39 pm

Igen, a Belgáknál pl. nem is kell alábontani az üzemanyagot. Igazándiból a cetlikkel az a gondom, ha azt beszkennelem, végképp semmi nem fog rajtuk látszódni. Amúgy szerinted mehet egy lapra több cetli is? Mivel a csatolmányt úgyis a főlaphoz kell majd tenni.
Én a saját email címemen írom, úgyis nekem kell bonyolítani a dolgokat. Hát kíváncsi leszek, nekem 9-10 országból kell lerendeznem a visszaigénylést. Lehet, hogy érdemes az osztrákkal kezdeni, de azért kezdtem a Belgával, mert ott a legkevesebb :-)))
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ELEKAFA 2012-re

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. jan. 26, 2013 3:18 pm

Mi az a nyilatkozat, amit alul x-elni kell? hogy nem teljített szolgáltatást?
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ELEKAFA 2012-re

HozzászólásSzerző: palmika » szomb. jan. 26, 2013 6:32 pm

Az első pontban azt nyilatkozod, hogy nincs olyan ügyleted, ami miatt be kellett volna jelenztkezned a visszaigénylés tagállamába, mert az áfa fizetési köteleztség ott van.

Mert ha nem így lenne, akkor nem ezt kell használnod, hanem a másik ország áfa bevallásában kérheted vissza.
Nekem pl buszosnál van ilyen, mert a németeknél megtett útszakasz ott áfázik, így német áfabevallást kell csinálnom.

A második az alanyi metesség 1-es adószámosak nyilatkozata, hogy ők különös adózói körbe tartoznak. Ilyenem is van...
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

ELEKAFA 2012-re

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. jan. 26, 2013 6:39 pm

Igen, így az 1-es pont teljesen érthető.
A másodikat azt szerencsére úgy is értelmeztem ahogy Te, ilyen nekem nincs, ne is legyen :-)) Hát, akkor elég sokrétű ügyfélköröd van!
Köszi szépen a válaszokat, jó volt így kitárgyalni.
Majd kíváncsi leszek hogyan fognak jönni a határozatok, áfák vissza, illetve fognak e kérni még hiánypótlást.
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron