Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ciprusi építőipari alváll,

ÁFA

Ciprusi építőipari alváll,

HozzászólásSzerző: helen3 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Ciprusi építőipari alvállalkozás(EUS)hoz mikor kell közösségi adószámot kérni?
Lehet-e Áfa nélkül számlázni közösségi adószám nélkül?
Cipruson van-e bejelentkezési köt?Havi kb.1 hét munka.
Milyen gyorsan adják meg a EU.-s adószámot?
Van-e vmileyn buktató?
Mindig az utulsó utáni időben szólnak,és mostanában nem volt ilyen ügyem:
Légyszi szegítsetek, Köszönöm:))Helen
helen3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Ciprusi építőipari alváll,

HozzászólásSzerző: kave76 » szomb. jún. 16, 2012 10:43 pm

Szia!
Nincs Ciprusról infóm.
Az ingatlanhoz kapcsolódó szolgáltatás teljesítés helye az adott ország(CY). A szolgáltatás nyújtása előtt kell uniós adószmot kérni:
Az alábbi linkek segíthetnek:
http://nav.gov.hu/data/cms220197/27._fuzet___Tajekoztato_a_kozossegi_adoszamrol_2012.pdf
http://nav.gov.hu/data/cms220243/29._fuzet___Az_altalanos_szabalyok_szerint_adozok__2012.pdf
Üdv,
kave76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Ciprusi építőipari alváll,

HozzászólásSzerző: palmika » vas. jún. 17, 2012 11:57 am

Szia, én is csak ennyit tudok írni, meg nem igazán értem a kérésben, hogy az építkezés hol van.
A magyar cég cipruson dolgozik, vagy valahol az EU-ban és ciprusi az alvállalkozó is van?
palmika
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Ciprusi építőipari alváll,

HozzászólásSzerző: helen3 » vas. jún. 17, 2012 8:32 pm

Szia!
Cipruson ingatlan épül.Ciprusi fővállalkozó építteti,több céggel(Alváll,).Ezt Az építést felügyeli a cégünk(magyar) un.minőség ellenőrként,és mint alvállalkozó.
Ezért kellene a S.O.S segítség:Azt már az előző linkekből kiderítettem,hogy közösségi adószámot kell kérni,
De ezen felül is vannak kérdéseim,amire keresem a válszokat:
pl.Jelenleg havi áfás a cég:A EU-s adószám igénylésre kb.mikor kapja meg az adószámot?(Régebben papír alapon jött az értesítés(visszaigazolás)!!!Most hogyan jön?Elektronikusan?
Mikortól lehet használni?A kérés/visszaigazolás napjól?
Még Májusban kezdték a munkát(1 magyar cégnek az(aki Cipruson dolgozik) alvállalkozójaként,de közben változott a dolog:már nem a magyar cégnek kell a számlát adni,és már májustól kellene a számlát is kiadni a ciprusi cégnek.
Mielőtt kiment,előtte figyelmeztettem rá,hogy nem olyan 1x-rű mint amit elképzel,de mit is-akarok én mint h.... könyvelő,hiszen neki a magyar megbízója mást mondott, ami Szent.No para.
Nem is mondott el mindent szerintem.
Most meg pucoljam a szart(sajnos még nem tudom mennyire mély a gödör),amit sikeresen felkavartak.
Ráadásul azt hiszi,hogy a mesében van,és kapott a 3 kívánságra lehetőséget,én meg HIP-HOPP teljesítsem).
Tele a Hószandálom az ilyen vállalkozókkal.
Remélem így már érthetőbb a problemám?
Csakhogy mindig akad újabb kérdés is:
Pl.A1 igazolás kérése az OEP-től:Milyen gyorsan megy?Láttatok már ilyet?2 féle van.
helen3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Ciprusi építőipari alváll,

HozzászólásSzerző: palmika » vas. jún. 17, 2012 11:34 pm

Szia, én utoljára EU-s adószámot 2011 januárban kértem EV-nek, és két nap múlva már fent volt az APEH törzsadatban. Akkor utánna jártam és arra jutottam, hogy a beadástól hatályos..."(8)163 Az állami adóhatóság a közösségi kereskedelemben érintett adózónak a bejelentés, kérelem alapján - a bejelentés, kérelem előterjesztésének, de legkorábban az adószám megállapításának napjával - közösségi adószámot állapít meg," art 24 par
A késve kért adószám mulasztási bírságot vonhat maga után....Az art úgy írja az értékesítés vagy szolgáltatás megkezdése előtt.. art 22 par 9-11.

A1 igazolást kiadja az OEP papír alapon és majd utána küldi a plasztik kártyát.
Mire gondolsz, hogy két féle van?

Mindenféle képpen kell egy szerződés, hogy kinek milyen rendszerességgel számláz a magyar. És ez a szerződés igazolja, hogy áfa területi hatályán kívülre áfa nélkül számlázhatsz.

Ui: nem tudsz a vállalkozóval mit csinálni...ő mindig jobban tudja A viccet félre téve, küld meg neki e-mailban, vagy faxon az ART hivatkozott részeit, hogy tudja a lehetséges következményeket
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Ciprusi építőipari alváll,

HozzászólásSzerző: helen3 » hétf. jún. 18, 2012 6:24 am

Szia,
A1 jelű nyomtatványok(az OEP honlapjáról):

1. Igénylőlap A1 jelű igazolás iránt több EU-tagállamban párhuzamosan folytatott kereső tevékenység esetén.
Az igénylőlapok között feltételezem az a különbség,hogy
a több EU-s tagállamban párhuzamosan folytatott kereső tev= ez magyar/ és/vagy EU-s munkaszerződéssel/a munkáltatója által kötött vállalkozói/ vagy megbízási szerződéssel, esetleg több éven keresztül.


2. Igénylőlap A1 jelű igazolás iránt más EU-tagállamban történő átmeneti kiküldetés esetén.
Az átmeneti kiküldetés=1-v2. szerződéssel magyar munkaviszony alapján.
Jól értelmezem?
Köszi:))Helen
helen3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Ciprusi építőipari alváll,

HozzászólásSzerző: palmika » hétf. jún. 18, 2012 1:26 pm

Én úgy értelmezem, hogy ha két különböző tagállamban bejegyzett vállalkozással van munkavégzésre irányuló szerződése ( munkaszerződés, megbízási szerződés, stb..) akkor párhuzamos a munkavégzés. Ha csak magyarországon van hasonló szerződése akkor kiküldetés..... bár az OEP leírása alapján a fuvarozás az előbbibe (párhuzamos) hivatkozza...ez számomra érdekes.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Ciprusi építőipari alváll,

HozzászólásSzerző: helen3 » szer. jún. 20, 2012 10:48 am

Szia,sokkal nem lettem okosabb a cipruson vállalkozó cég teendőiről, hiába volt kint az ÜV. nem tudott meg semmit(miért is ment ki?, nem is értem!!).
Lényeg az hogy megkértem a közösségi adószámot 18-val, 19.-től dolgoznak kint a ciprusi cégnél(Az A1-et csak holhap viszem az OEP-be).
Az első számla csak júniusi lesz.
A májusi Áfát-még mos fogom beadni(az ÜV.miatt),szerinted jelöljem a '65-ön, hogy van közösségi adószáma,vagy csak akkor, ha a törzsadatokban megjelenik?
Köszi:))Helen
helen3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég