Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mobiltel.számlában mobil parkolás

ÁFA

Mobiltel.számlában mobil parkolás

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziszatok! A véleményetekre lennék kíváncsi: A Kft-nek nincs sem saját, sem bérelt gépjárműve. Van viszont egy mobil tel.előfizetése, ami az ügyvezetőnél van. Ennek az ügyvezetőnek, mint magánszemélynek, ill. családtagjainak is van saját személyautója.. Most érkezett egy mobil.tel.szla, amiben cc. 5 ezer forint bruttó összegű "63.21.24" mobil parkolás szerepel.. természetesen nem kiküldetéssel, vagy hivatali utazással kapcsolatban..

nincs vita azon, hogy ezt az összeget ő a cégnek befizesse.

Kérdésem lenne: muszáj lekezelni és le papírozni(megállapodás közvetített szolgáltatásra?) , hogy ez esetleg közvetített szolgáltatás... és akkor számlázni is kellene, de egyébként ilyen jellegű tevékenységi köre nincs a cégnek..

vagy szabályos az is, ha a számla könyvelésnél (ÁFA levonása nélkül) tehát bruttó összegben egyből követelésként előírni a magánszeméllyel szemben, amit ő simán befizet a pénztárba, ami követelés csökkenésként könyvelődik.

Előre is köszi. Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Mobiltel.számlában mobil parkolás

HozzászólásSzerző: Bakosné » csüt. máj. 10, 2012 7:00 pm

Én követelésként írnám elő a számlából, ahogy írod. Aztán pénztárból befizetés.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Mobiltel.számlában mobil parkolás

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. máj. 10, 2012 8:03 pm

Szia!

Szerintem az igazán helyes megoldás a kiszámlázás lenne. A telefon magánhasználata mintájára. De egy-két esetnél még elmegy a másik megoldás is.

Jó lenne, ha a jövőben a magán parkolásait nem a céges telefonról intézné, erre fel kellene hívni a figyelmét.

Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mobiltel.számlában mobil parkolás

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. máj. 10, 2012 9:35 pm

Sziasztok!

Felhívtam a figyelmét.. - egyébként a főnököm, aki a cég tulajdonosa is - még a korábbi számlánál, amiben csak 400 Ft volt a mobil parkolás, majd ezek után a mostaniban már cc. 5.000 Ft. a mobil parkolási díj. Azt mondja, hogy jó akkor befizeti..,
de, ha számlázom és nem közvetített szolgáltatás - amire tev.köre sincs a cégnek - , akkor IPA alap is, elvárt jövedelem alap is..

ha közvetített szolgáltatás lenne, akkor ahhoz kellene valami tev.kör is.. meg szerződés, amibe nem igazán tudok mit kitalálni..: a céges mobil előfizetéssel, amiből a 20%-ot a cég megadózza,ehózza.. ÁFÁ-t korlátozottan von le, ezzel a mobil előfizetéssel ő magánparkolhat, ami parkolási szolgáltatást a cég közvetít a valakik között, amit ő utólag a cégnek számla ellenében megtérít?.

Sík ideg vagyok, hogy ez után kell kutatnom a beszámolási és éves bevallások időszakában, no meg az élelmiszerlánc felügyeleti díj visszamenőleges nyilvántartás kreálása, valamint apeh és vám ellenőrzés közben.

Legcélszerűbb megoldás a követelés előírás lenne, de már olyan fokon nem tudok koncentrálni, hogy kételyeim vannak a tekintetben, hogy ez megoldás minden szempontból szabályos-e.

Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Mobiltel.számlában mobil parkolás

HozzászólásSzerző: validitas » pén. máj. 11, 2012 9:01 am

Szia!

Ha számlázod és nem közvetített, akkor az egyéb bevételbe könyvelendő sztem, mivel ez egy költség átterhelés/megtéríttetés. Nem valamiféle szolgáltatás árbevétele.

Azért is írtam a telefon magánhasználatot, mert arra nézvést voltak példák, hogy ha nem közvetített, akkor egyéb bevétel. Analógiának, mintának írtam, elég sok szakmai cikk megjelent anno erről.

Szerintem kár görcsölnöd ennyit vele, tao. nincs ugyebár, mert ktg és bevétel, hipa szintén nincs, mert egyéb bevétel.

Számlázva meg még szabályos is, főleg, ha írtok mögé egy megállapodást, hogy megtéríti, ill. a Kft. átterheli, ha véletlenül így intézi a parkolást.
Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mobiltel.számlában mobil parkolás

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. máj. 11, 2012 11:50 am

Sziasztok! Hát végül is a kiszámlázás mellett döntöttem, egyéb bevételként, mint hajdan a telefon részleges számlázását nem közvetített szolgáltatásként.

Majd szépen megfizetik utána a társasági adót, mivel szerintem az éven is az elvárt min.jövedelem szerint fognak tao-t fizetni.
Köszönöm a válaszokat. Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég