Adófórum

Adózási és számviteli információk

Térítés mentes átvétel

ÁFA

Térítés mentes átvétel

HozzászólásSzerző: Mária10 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók !

Segítségeteket szeretném kérni, egy egyéni vállalkozó ügyfelem nyomtató patronok,tonerek forgalmazásával foglalkozik.
Az üres, kifogyott festékkazettákat térítés mentesen veszi vissza a vevőitől, amikor azok újat vásárolnak. A visszavett üres festékkazetták egy részét térítés mentesen visszaadja a gyártó cégének, másik részét pedig újratölteti egy külső céggel, vagy pedig üresen értékesíti.
Szabályos -e , hogy érték nélkül veszi át a festékkazettákat, és úgy értékesíti?Milyen bizonylatokkal kell alátámasztani a térítés mentes átadást? Keletkezik -e valamilyen adófizetési kötelezettség?

A segítségeteket előre is köszönöm.
Mária10
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Térítés mentes átvétel

HozzászólásSzerző: erpe83 » szer. máj. 09, 2012 8:44 pm

Egy észrevétel:

azt írod, hogy az üres kazettákat vagy értékesíti vagy térítés nélkül átadja.
Mivel értékesítést is írsz, arra következtetek, hogy ezeknek az üreseknek is van valami értékük, amelyek után eladáskor az ÁFA-t meg kell fizetni.
De ugyanez érvényes a térítés nélküli átadásra is: a piaci érték után meg kell fizetni az ÁFA-t. Megállapodás kérdése, hogy ezt az átadó vagy az átvevő fizeti.

Üdv,
erpe83
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Térítés mentes átvétel

HozzászólásSzerző: Mária10 » csüt. máj. 10, 2012 12:30 pm

Szia Erpe!


Tulajdonképpen én abban bizonytalanodtam el, hogy egy értékesíthető termék ami még használható annak lehet-e 0 a piaci értéke. Ugyanis a térítés nélküli átadásnál általában a törvény az mondja ki, hogy az átadónál nyilvántartott értéken, vagy a pici áron kell az átadásnak meg történnie. Kérdés, hogy vehetjük-e ezt 0 értéken ilyen esetbe.

Üdv.
Mária

Mária10
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Térítés mentes átvétel

HozzászólásSzerző: Mária10 » csüt. máj. 10, 2012 12:30 pm

Szia Erpe!


Tulajdonképpen én abban bizonytalanodtam el, hogy egy értékesíthető termék ami még használható annak lehet-e 0 a piaci értéke. Ugyanis a térítés nélküli átadásnál általában a törvény az mondja ki, hogy az átadónál nyilvántartott értéken, vagy a pici áron kell az átadásnak meg történnie. Kérdés, hogy vehetjük-e ezt 0 értéken ilyen esetbe.

Üdv.
Mária

Mária10
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Térítés mentes átvétel

HozzászólásSzerző: Mária10 » csüt. máj. 10, 2012 12:30 pm

Szia Erpe!


Tulajdonképpen én abban bizonytalanodtam el, hogy egy értékesíthető termék ami még használható annak lehet-e 0 a piaci értéke. Ugyanis a térítés nélküli átadásnál általában a törvény az mondja ki, hogy az átadónál nyilvántartott értéken, vagy a pici áron kell az átadásnak meg történnie. Kérdés, hogy vehetjük-e ezt 0 értéken ilyen esetbe.

Üdv.
Mária

Mária10
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Térítés mentes átvétel

HozzászólásSzerző: Mária10 » csüt. máj. 10, 2012 12:31 pm

Szia Erpe!


Tulajdonképpen én abban bizonytalanodtam el, hogy egy értékesíthető termék ami még használható annak lehet-e 0 a piaci értéke. Ugyanis a térítés nélküli átadásnál általában a törvény az mondja ki, hogy az átadónál nyilvántartott értéken, vagy a pici áron kell az átadásnak meg történnie. Kérdés, hogy vehetjük-e ezt 0 értéken ilyen esetbe?

Üdv.
Mária

Mária10
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron