Adófórum

Adózási és számviteli információk

Személygépkocsi áfája levonható

ÁFA

Személygépkocsi áfája levonható

HozzászólásSzerző: Ftamara » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Valóban levonható 2012-től a személygépkocsi áfája abban az esetben, ha nyílt végű pénzügyi lízing keretében vásároljok meg?
Köszönöm válaszatokat!
Ftamara
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Személygépkocsi áfája levonható

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. ápr. 02, 2012 11:18 am

Szia!
A bérlet és a nyílt végű lízing áfája levonható. De a nyílt végűnek épp az a lényege, hogy nem veszed meg - max. vételi jogod van, nem? Azaz tartós bérletről van szó.
Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Személygépkocsi áfája levonható

HozzászólásSzerző: Ftamara » hétf. ápr. 02, 2012 11:27 am

Szia!

Igen, én is úgy gondolom, hogy nem kapok teljes vételárról számlát, hanem havonta fogom kapni, és azt vonhatom le. Ugye?
Illetve az mindegy milyen célra használja majd a Kft a személygépkocsit, mert nem lesz bérbe adva, hanem a munkavállaló használja kiküldetésre, akkor is levonhatjuk az áfát?
Ftamara
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Személygépkocsi áfája levonható

HozzászólásSzerző: Bakosné » hétf. ápr. 02, 2012 12:00 pm

Olyan arányban vonhatja le az áfát, amilyen arányban a Kft vállalkozási tevékenysége érdekében használja a gépkocsit. Vagyis menetlevelet kell vezetni, és kiszűrni a magáncélú használatot, esetleg arányosítani kell az áfát.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Személygépkocsi áfája levonható

HozzászólásSzerző: Ftamara » hétf. ápr. 02, 2012 1:59 pm

Azért veszi a Kft-é a személygépkocsit mert, így kizárja a magánhasználatot, teljes mértékben a Kft-é fogja használni! Nyílt végű lízing esetében is van cégautóadó, ugye?
Ftamara
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Személygépkocsi áfája levonható

HozzászólásSzerző: Bakosné » hétf. ápr. 02, 2012 7:18 pm

Van olyan eset, ahol a lizingbeadó fizeti a cégautóadót.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Személygépkocsi áfája levonható

HozzászólásSzerző: erpe83 » hétf. ápr. 02, 2012 8:43 pm

Gépjárműadó törvény cégautó adóra vonatkozó része:

"17/B. §67 (1) ... Pénzügyi lízingbe adott, hatósági nyilvántartásba bejegyzett személygépkocsi esetén az adó alanya a lízingbe vevő."

A fentiek alapján pügyi lízing esetén a lízingbe vevő fizeti az adót.

Üdv
erpe83
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Személygépkocsi áfája levonható

HozzászólásSzerző: Bakosné » kedd ápr. 03, 2012 5:45 am

Munkahelyemen lizingelt autó cégautóadóját a lizingbe adó fizeti. Tételes kimutatást ad, hogy mit tartalmaz a lizingdij, ez az egyik.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron