Adófórum

Adózási és számviteli információk

Átvitt követelés

ÁFA

Átvitt követelés

HozzászólásSzerző: JazminZs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,
Az alábbiban szeretnék segítséget kérni.
Áfabevallásban rendelkezhetek-e úgy, hogy a visszaigényelhető áfa x összegét átvezetem másik folyószámlára, és a fennmaradó pedig marad következő időszakra átvitt követelés (nem az áfaszámlára akarom átvezetni, csak követelésként maradjon a 86. sorban). Köszönöm Rita
JazminZs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Átvitt követelés

HozzászólásSzerző: Bakosné » kedd márc. 20, 2012 7:30 pm

Ahhoz, hogy átvezesd visszaigényelhető soron kell szerepelnie legalább annyinak. Ugye ismered a visszaigénylés új előírásait? Teljes egészében kifizetett számlák, hiány nélkül, és a kiutalás napja 60, vagy 75? Nem is tudom pontosan, és inkább átvihetőbe szoktam írni, hamarabb tudom beszámítani, mint visszakérni.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Átvitt követelés

HozzászólásSzerző: JazminZs » kedd márc. 20, 2012 7:51 pm

Kedves Márti,
A visszaigénylés feltételei teljesülnek, de mivel már elég nagy összeg az átvitt követelés, ezért szeretnék átvezetni más adónemre, a fennmaradó maradna átvitt követelésben, de a 170-es lapon fel kell osztani teljes egészében a visszaigényelhetó adó összegét, de én nem az áfá számlára szeretném rávezetni, csak követelésként maradjon. Ez valahogy meg lehet oldani? vagy rossz az elképzelésem?
Köszönöm
Rita
JazminZs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Átvitt követelés

HozzászólásSzerző: völgyhegy » szer. márc. 21, 2012 7:14 am

Szia Rita!

Ha jól értem, akkor szeretnéd az áfa egy részét átvezetni a másik részét pedig görgetettben megjeleníteni a további áfabevallásokban.
Szerintem ez nem lehetséges, mert attól függően mit ikszelsz az első oldalon (kiutalás, átvezetés stb.) aszerint kell az egész összegről rendelkezni. Töredékről nem lehet. Viszont akkor célszerű az áfaadónemre átvezetni azt az összeget, amit göngyölítettben szerettél volna hagyni, mert így bár nem az adóbevallásban jelenik meg hanem a folyószámlán fogod látni az összeg folyamatos csökkenését, az eredmény végső soron ugyanaz lesz.

Üdv
Judit
völgyhegy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Átvitt követelés

HozzászólásSzerző: M.Éva » szer. márc. 21, 2012 8:33 am

Szia Rita!
Amíg átvitt követelésünk van, addig ez a "visszaigénylés" nincs felkönyvelve,így nem is rendelkezhetsz vele.Ha a visszaigénylést válaszod és a folyószámlán maradó verziót, akkor már átvezethetsz róla.Nagy a valószínűsége, hogy levizsgálják a jogosságát- erre számítani kell.
Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég