Adófórum

Adózási és számviteli információk

Zsírbontás, természetgyógyászat áfa mentes?

ÁFA

Zsírbontás, természetgyógyászat áfa mentes?

HozzászólásSzerző: kéktoll » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


 


 


 


Szeretnék segítséget kapni a következőben:


 


Szépségszalon zsírbontást, kozmetikai tevékenységet és gyógymasszást, csontkovácsolás tevékenységet végez. A kérdés, hogy ezek áfamentes tevékenységek?


 


Az áfa törvény 85-86 paragrafusa ad tájékoztatást a mentes tevékenységekről. Itt legfőképp a humán 


 


Korábbi könyvelő szerint mentes és úgy is könyvelte. Főként a "humán-egészségügyi - ideértve természetgyógyászatot is - tevékenységet végző - ilyen minőségben - teljesít" alá vette.


 


Nem gondolom, hogy egy zsírbontás sérült-vagy betegápoláshoz kapcsolódna. Más mentes kitételt nem találtam rá. De lehet, hogy van?


 


A szépségszalon természetgyógyászata beletartozik? Vagy csak akkor értendő ide, ha közintézményben végzik vagy ha a természetgyógyász önállóan (valami orvosi képzettségéhez kötve) végzi, vagy valami orovosi papírral rendelkezik az ott dolgozó természetgyógyász?


 


 


 


Szeretnék valakitől megerősítést, véleményét hallani, hogy áfás tevékenységek ezek, mi lehet mentes, van-e valami kitétel rájuk, hogy mentesek legyenek?


 


 


 


Az alábbi tevékenység alatt végzi ezeket:


 


9604 - Fizikai közérzetet javító szolgáltatás


 


Ebbe a szakágazatba tartozik:
- törökfürdők, szaunák és gőzfürdők, szoláriumok, gyógyfürdők, fogyasztó- és karcsúsítószalonok, masszázsszalonok stb. tevékenysége

Nem ebbe a szakágazatba tartozik:
- az orvosi masszázs és terápia, lásd: 8690
- a fitnesz- és testépítő klubok és létesítmények tevékenysége, lásd: 9313


 


Köszönettel! :)


 


 

kéktoll
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Zsírbontás, természetgyógyászat áfa mentes?

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. feb. 16, 2012 10:55 am

Szerintem egyik sem áfa mentes, és nem tartozik a természetgyógyászat körében sem.


Kozmetikai tev, nem orvos által felírt (nem szakrendelésen végzett) gyógymasszázs, csontkovácsolás ez mind áfa köteles tevékenység. A zsírbontás mint olyan, szépészeti, közérzet javító szolg. ami szerintem szintén áfa köteles.


Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Zsírbontás, természetgyógyászat áfa mentes?

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. feb. 16, 2012 11:00 am

Természetgyógyász tevékenységet csak ÁNTSz engedélyes természetgyógyász végezhet, végzettséggel kell rendelkeznie.  Nekem volt természetgyógyászom, aki masszőr is volt. Mivel áfa körös lett véletlenül mind a masszázs, mind a term.gyógy. tevékenységet külön kellett könyvelni, masszázs áfás, a másik nem.


Áfa ellenőrzésen is átment. Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron