Adófórum

Adózási és számviteli információk

Más tagállamban vámolt termék

ÁFA

Más tagállamban vámolt termék

HozzászólásSzerző: gillyflower » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!


Kérem, akinek volt már ilyen ügylete, segítsen nekem:


Belföldi adóalany harmadik országból importál terméket, de úgy, hogy nem Magyarországon történik a vámolás, hanem egy másik tagállamban. (Pl. Szlovákiában, vagy valamelyik kikötővárosban, pl. Koperben, Szlovéniában)


A vámközvetítő ebben az esetben lebonyolítja a vámolást, és kiállítja a számláját a vámközvetítésről, és ha vámfizetés is történt, akkor a vámktg-et is. Mivel a vámközvetítő eu-tag adóalany, közösségi adószámmal rendelkezik, a nyújtott szolgáltatása közösségen belüli szolg. nyújtásnak minősül, az áfát a magyar vevő adóalany számítja fel, és vonja le, stb...DE: Mi legyen a vámmal? Eddig úgy gondoltam, hogy a vámra is felszámítom az áfát, hiszen ha belföldi import lett volna, akkor a vámhatóság is adóalapba vonja a vámot, fuvarktg-et, stb. Most viszont olyan probléma lépett fel, hogy a vámközvetítésről, és a fuvarról szóló számla nem külföldi (unios) adóalanytól érkezett, hanem belfölditől.


Mit tennétek a helyemben? A belföldi által kiszámlázott számlára nem tudom felszámítani az áfát. Akkor viszont nem kerek a történet.


Kérem, ha valakinek van már ebben tapasztalata, ötlete, írjon nekem!


Nagyon szépen köszönöm az időtöket, és a segítséget!


Üdv:


Gillyflower

gillyflower
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Más tagállamban vámolt termék

HozzászólásSzerző: mátéedit » szer. okt. 26, 2011 8:40 am

Szia! Sajnos segíteni nem tudok, csak szeretném figyelni a válaszokat, ha megengeded, bár még nem válaszoltak. Nekem is pont ez a problémám.


Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Más tagállamban vámolt termék

HozzászólásSzerző: mátéedit » csüt. okt. 27, 2011 9:14 am

Tudtál már intézni valamit? Én most ott tartok, hogy nézem-nézem a Slovéniában a vámkezelésről szóló papírt. Elkérték az itteni cég Uniós adószámát, és a vámos papíron rajta van egy Slovén uniós adószám is. Nekem az áfa bevallással van gondom. Hol kell feltüntetnem, és hogyan kell kiszámolnom?


Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Más tagállamban vámolt termék

HozzászólásSzerző: gillyflower » szer. nov. 02, 2011 6:30 pm

Szia! A szlovén vámközvetítő számlájával igazából nincs gond, az egy sima közösségen belüli szolgáltatás, az igénybevevő felszámítja az áfát, és le is vonhatja, összesítítőbe is bekerül.


 

gillyflower
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron