Adófórum

Adózási és számviteli információk

saját rezsis beruházás áfa visszakérés

ÁFA

saját rezsis beruházás áfa visszakérés

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szomb. ápr. 21, 2007 8:07 am

Két nagyon fontos dolog még nem került szóba.

1. Nem a saját rezsis beruházás ÁFÁ-ját kell figyelembe venni a 200 E fT levonás megnyíltakor, hanem a tárgyi eszközként elszámolt "beszerzések" ÁFÁ-ját. Tekintve, hogy ezzel szemben az adóalap az előállítási költség a kettő nem feltétlenül ugyanaz.

2. Az is fontos, hogy ha jól értem a saját rezsis beruházáshoz felhasznált ÁFÁ-s beszerzések ÁFÁ-ja már levonásba lett helyezve márpedig nem az aktiválás időpontja a lényeges, hanem a levonási pozicióba állítás. Az aktiválás azért lényeges, hogy igazolható legyen a tárgyi eszközként történő kimutatás.

Javaslat: Önrevízió és a tárgyi eszközhöz kapcsolható beszerzések ÁFÁ-jának egyszerre történő levonásba helyezése 2007-ben hivatkozva a 36.§ (5)-re. Érdemes lenne ebben az időszakban befejezeni és aktiválni a saját rezsis beruházást, ha a beszerzések olyan jellegűek, hogy kétséges hogy azok egy későbbi tárgyi eszköz létesítéshez kellenek.

Üdvözlettel: Gyergyói István

Ui: Az elmúlt hetekben kaptam néhány levelet a fórum rendszerén keresztül. Azokra direkt nem tudok válaszolni, így ezúton köszönöm mindenkinek, aki aggódott értem. Nem tüntem el csak még nincs rendben a kezem és rengeteg a munkám, majd fokozatosan újra bekapcsolódok a fórumba.

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég