Adófórum

Adózási és számviteli információk

saját rezsis beruházás áfa visszakérés

ÁFA

HozzászólásSzerző: manuka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az alábbiakban szeretném kérni segítségeteket:

manuka

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. ápr. 19, 2007 4:59 pm

Szia! Miután módositja a 2006. évi tárgyidőszakonkénti elszámolandó adót, ezért véleményem szerint csak önellenőrzéssel lehet helyesbiteni.  Üdv. Ani
adotanacs

HozzászólásSzerző: edina194 » pén. ápr. 20, 2007 7:59 am

Szia!

Én úgy tudom, hogy nincs lehetőség a visszaigénylésre, ellenben más adónemre átvezethető. Úgy tudom bármely, akár járulékfizetési kötelezettség, SzJA kiváltható a vissza nem igényelhető összeggel.

edina194

HozzászólásSzerző: mona79 » pén. ápr. 20, 2007 8:44 am

Szia.

Igen Edinának igaza van. Ha nem nyílik meg a 4 milliós határ miatt a visszaigénylés, folyószámlán tartva, átvezetéssel más adónemre átvezethető.Üdv: Mona

mona79

HozzászólásSzerző: tne51 » pén. ápr. 20, 2007 10:00 am

Manuka!

Amikor nem lehet visszaigényelni az ÁFA-t és köv.időszakra átvihetőbe teszed az összeget, akkor a folyószámlán a bevallás O-san van könyvelve és így nincs mit átvezetni.

tne51

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. ápr. 20, 2007 10:06 am

Sziasztok! Én a kérdésből ugy itéltem meg, hogy saját vállalkozásban végzett beruházásról van szó, ebben az esetben 4mill.Ft árbevétel alatt is visszaigényelhető az ÁFA a 200eFt-os adóküszöbérték tullépése miatt. Egyébként ha nem nyilik meg a v.igénylés, a köv. időszakra átvihető követelés más adónemre nem vezethető át. Ani
adotanacs

HozzászólásSzerző: Temesvári » pén. ápr. 20, 2007 11:59 am

Sziasztok!

Egyetértek Anival átvezetni csak akkor lehet, ha egyébként az már visszaigényelhető is.

A saját rezsis beruházásnál figyalni kell arra is, hogy az áfa szerint a a saját rezsis beruházásba nem tartozik bele a már meglévő tárgyi eszköz felújítása (13 § (1) 4. pont.

Tehát ha meglévő valamit újít fel, nem nyílik meg a visszaigénylés

Temesvári 

Temesvári

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. ápr. 20, 2007 1:39 pm

Miután az első negyedévi bevallásnál a 200eFt határ miatt visszaigénylő lesz, igy vele együtt megnyilik az előző évi áthozott követelés visszaigénylési lehetősége is. Amiatt aggódom, hogy ha kiutalás előtti ellenőrzése lesz, kiderül hogy már korábban visszaigényelhette volna. Ezt sem szokták szó nélkül hagyni. Ani  
adotanacs

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. ápr. 20, 2007 1:54 pm

Sziasztok!

Figyelni kell a göngyölítés szabályaira is, ha mindig csak átvihetőben volt, akkor az utolsó fizetendő, vagy visszaigényelt ÁFÁ időszakától kell nézni, hogy a fizetendő ÁFÁ-t meghaladja-e 200 eFt-tal a beruházásra jutó ÁFA (azaz nemcsak az I. negyedévi fizetendő ÁFÁ-t kell figyelembe venni). Üdv. Mari

kohnmari

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. ápr. 20, 2007 8:13 pm

Szia! Ha a 2007.I.névre érted a fizetendő Áfá-t  meghaladó  200 eFt-os beruházási Áfá-t, és be is jelülted a 74-es sorba akkor visszaigényelheted, ha viszont ez a 2006-os évben volt, amikor nem jelölted meg beruházásként, akkor meg kell önellenőrizni.

Az átvihető követeléssel így nem tudsz mit kezdeni. Szerintem készíts öellt., ne kérj kiuatlást (így talán nem ellenőrzik le, ez is időnyerés), majd ha a folyószámlára kerül akkor kérhetsz átvezetést. Üdv:Napraforgó

Napraforgó

Következő

Vissza: ÁFA