Adófórum

Adózási és számviteli információk

gépvásárlás áfája

ÁFA

gépvásárlás áfája

HozzászólásSzerző: eszter101@netelek.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók. Szeretném véleményeteket kérni egyéni vállalkozó aki egyben családi gazdálkodó is dec 30-án átutalással kifizetett 7,750 eft || áfa egy rakodó gépet a banki kivonaton rajta a teljesitésidőpontja a számla szerint dec 3l az adásvételi szerződés  dec 28 án kelt, a szerződésben a szállitási határidő most jan 5 A gép el lett hozva dec 31 én.Ez egy teleszkópos használt rakodó gép,melyhez vannak tartozékok villa, kanál stb.Kipróbálva dec 3lén nem lett, áfa bevallásban Ti visszaigényelnétek az 1937 eft áfát, egyszeres könyvvitel, pü teljesités dec 30 án megtörtént,

Köszi segitségeteket Eszter

eszter101@netelek.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

gépvásárlás áfája

HozzászólásSzerző: krizsikk » vas. jan. 09, 2011 3:48 pm

Igen.

Krizsik

krizsikk
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

gépvásárlás áfája

HozzászólásSzerző: eszter101@netelek.hu » vas. jan. 09, 2011 5:29 pm

Bocsánat,de még lemaradt a kérdéshez, mivel kipróbálva nem lett dec 31 én, költségként elszámolhatom, családi gazdálkodó /egyéni vállalkozás keretében/ értékcsökkenésként a teljes összeget? Eszter
eszter101@netelek.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

gépvásárlás áfája

HozzászólásSzerző: krizsikk » vas. jan. 09, 2011 7:46 pm

December 31.én lett átvéve (elhozva) a rakodógép - gondolom működőképes (nem lett volna az, akkor el sem hozták volna) Ha a kipróbálás azt jelenti, hogy januárban jön egy szakszerelő és üzembe helyezi, akkor a rakodót nem helyezheted (aktíválás) üzembe december 31-én. Ha ez nem feltétel, akkor üzembe helyezheted, ekkor 2010. évre az egy napra eső amortizációt számolhatod el. (7.750.000 X14,5 %/365 nap x 1 nap=3.079,-Ft.) A rakodógép nem gépjármű.

Persze az ÁFA-t csak akkor kérheted vissza 100 %-ban, ha a vállalkozó, aki egyben családi gazdálkodó is (itt is ÁFA alany, vagy csak kompenzációs feláras?) alanya az ÁFA-nak, de gondolom, hogy ÁFA alany, azért ezt még tisztázzuk !!!! 

Apropó: Vállalkozóként vagy családi gazdálkodóként vette a rakodót ? Vagy mindkettőhöz ?

Várom válaszod: Krizsik

krizsikk
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

gépvásárlás áfája

HozzászólásSzerző: eszter101@netelek.hu » vas. jan. 09, 2011 8:07 pm

A gépet mint családi gazdálkodó vásárolta, vállalkozói tevékenysége állattenyésztés,és a beszerzett gép árát a 1053-02-02 353 sorába kellene elszámolni egy összegben,A gép a gépkereskedelmi  zrt től lett használtan vásárolva.Az adásvételi szerződés állapotfelmérő lap, használt gép esetén c. utolsó sorában van egy olyan megjegyzés "Szerviz és karbantartás elvégzése után üzembe helyezhető."De ezen a lapon rajta van, hogy a tartozékok üzemképesek, a fülke korának megfelelő, a hidrosztatikus hajtómü üzemképes.Egyébként Áfa alany azért gondoltam a visszaigénylést,Nem amortizációt akarok elszámolni, hanem teljes összeget . Köszi segitséged Üdv Eszter
eszter101@netelek.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

gépvásárlás áfája

HozzászólásSzerző: krizsikk » hétf. jan. 10, 2011 6:18 pm

Eszter !

Nem értem, hogy december 31.-én beszerzett ilyen nagy értékű tárgyi eszközt, milyen alapon akarod elszámolni egyösszegben költségként ?

Krizsik

krizsikk
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

gépvásárlás áfája

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » hétf. jan. 10, 2011 7:02 pm

Mert mint Őstermelő megteheti.

Bár az idén ilyenem nem volt, de őstermelőnek engedélyezi.

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

gépvásárlás áfája

HozzászólásSzerző: eszter101@netelek.hu » hétf. jan. 10, 2011 7:32 pm

Szép Jó Estét. Mindannyiotoknak.Azért akarom elszámolni, mivel a mezőgazdasági őstermelőnek, családi gazdálkodóknak dec 23-tól kiutalták a földalapu támogatást, a 2 részletét, és ezt forgatja be,ezt költi el, igy egy összegben a fenti szja bevallásban elszámolható, azon a soron amit irtam. Köszi válaszotokat Eszter
eszter101@netelek.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég