Adófórum

Adózási és számviteli információk

Étékesítéskor a felújítás áfája

ÁFA

Étékesítéskor a felújítás áfája

HozzászólásSzerző: hfejes » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

A következőben szeretnék segítséget kérni:

Könyvelek egy pékséget aki most abbahagyja a tevékenységét és a tárgyi eszközeit továbbadja. Bérelt helyiségben történt a tevékenysége, de ezt felújította, átalakította.Most elad mindent és a felújítást is beleszámolná az értékesítésben, mert továbbra is pékség fog itt üzemelni.Az ügyvéd szerint a felújítást áfa mentesen kell átszámlázni. Én erről nem találtam semmit Tudna valaki ebben segíteni? Köszönöm

hfejes
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Étékesítéskor a felújítás áfája

HozzászólásSzerző: Kiskovács » szer. dec. 01, 2010 1:35 pm

Szia! Én abból indulnék ki, hogy amennyiben a felújítás költségeinek áfá-ját visszaigényelte, akkor mindenképpen áfásan számláznám tovább: az értékcsökkenés címén költségként még el nem számolt nyilvántartási ár + áfa /= nettó érték + áfa/, vagy a "kölcsönösen kialkudott" jelenlegi piaci áfás áron. Ezzel a bevétellel szemben a költségoldalon megjelenik a nettó érték értékcsökkenés címén. Margó

Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Étékesítéskor a felújítás áfája

HozzászólásSzerző: thzs » szer. dec. 01, 2010 5:53 pm

Szia!

Jó Margó válasza, mert logikus.

A másik megközelítés, hogy ha tárgyi eszközt értékesítesz, akkor az mindenképpen áfás, kivéve az INGATLANT, mert erre vonatkozóan a vállalkozásnak először a régi ingatlanokra vonatkozóan az áfa hatálya alá kerülést választania kell. A bérelt ingatlanon végzett beruházás viszont nem ingatlan értékesítés - hiszen nem egy az ingatlan nyilvántartásban is szereplő ingatlan értékesítéséről van szó -, hanem sima  tárgyi eszköz értékesítés.

Üdv.Zs.

thzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég