Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szlovák számla könyvelése

ÁFA

Szlovák számla könyvelése

HozzászólásSzerző: hbrigitta79 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Még mindig a szlovák céggel és számlával küzdök. A szlovák cég a jogszabályoknak megfelelően ÁFA mentesen számlázott. Az ÁFA bevallásnak már utána néztem, hogy fizetendő és elvonható ÁFÁ-m is lesz, akkor könyvelnem is így kell? Hasonlóan fog kinézni a számla könyvelése mint a fordított ÁFÁ-nál? Vagy mentesen kell könyvelnem, és csak az ÁFA bevallásban kell beírnom a megfelelő sorokba? Egyébként földmunkát végzett ez a szlovák cég építési engedély köteles építkezésen(4 nap), ebben az esetben ÁFA bevallás 17 vagy 18. és 63. sor? Ha valaki találkozott már ilyennel örülnék, ha segítene.

Köszönöm: Brigi

hbrigitta79
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Szlovák számla könyvelése

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » kedd nov. 30, 2010 2:55 pm

Szia Brigi!

Igen a fordított áfához hasonlóan könyveld. Az áfa bevallás 17. és 63. sorában lesz a helye szerintem. Ne felejtsd el benyújtani hozzáa a 10A60ast.

Györgyi

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Szlovák számla könyvelése

HozzászólásSzerző: hbrigitta79 » szer. dec. 01, 2010 7:08 am

Köszi a választ! Már azt hittem, hogy egyedül maradok a kérdésemmel. De ezek szerint jó nyomon vagyok. :) Már lassan 1 hete ezzel foglalkozom, mert a szerződést is nekem kellene megírnom, és még nem tudom, hogy az ÁFÁ-val kapcsolatban mire hivatkozzam, hogy az APEH-nak egyértelmű legyen a tényállás.

Köszi Brigi

hbrigitta79
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Szlovák számla könyvelése

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » szer. dec. 01, 2010 9:43 am

Úgy gondolom, hogyha a szerződésben az áfával kapcsolatosan mindenképpen nyomot akarsz hagyni, akkor hivatkozz az áfa tv. idevonatkozó paragrafusával, de szerintem nem biztos, hogy a szerződésbe ezt bele kellene tenni.

Györgyi

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég