Adófórum

Adózási és számviteli információk

püleg nem rendezett fordított áfás számla

ÁFA

püleg nem rendezett fordított áfás számla

HozzászólásSzerző: visezsuzsa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

Sziasztok! Áfa visszaigényléssel kapcsolatban kérem a segítségeteket.

Az engedélyhez kötött építési tevékenységhez befogadott fordított áfás számlák áfáját abban az esetben, ha azok pénzügyileg nem rendezettek a befogadó vállalkozás áfabevallásában levonásba helyezheti-e ill. a visszaigénylendő összeg értékét csökkenteni kell-e az ilyen számlák áfaösszegével? Telefonon már érdeklődtem az APEH-nél kétszer. Két különböző választ kaptam. Egy kiutalás előtti ellenőrzést így elég rizikós megkockáztatni.Előre is köszi! Vzsuzsa

visezsuzsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

püleg nem rendezett fordított áfás számla

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. nov. 12, 2010 2:02 pm

Szia!  Minden további nélkül levonhatja a számla kiegyenlítés hiányában is, ha egyébként ÁFA köteles tevékenységhez.. tehát, ha van levonási joga.

Az esetleges ÁFA visszaigénylésnél (elszámolt ÁFA összesen:" visszajáró") nem kell vizsgálni a fordított ÁFÁ-s számlák kifizetettségét.  Egyébként nem is tudnád csökkenteni az ilyen kapott fordított ÁFÁ-s számlát a kifizetetlen számla ÁFA összegével, hiszen az a számla amit kaptál, abban a számlában nem szerepel sem ÁFA százalék, sem ÁFA összeg.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

püleg nem rendezett fordított áfás számla

HozzászólásSzerző: Mzita » kedd nov. 16, 2010 7:28 am

Megerősítem amit melcsi62 írt! Nem kell figyelembe venni a pénzügyileg rendezetlen tételek között! Én most voltam kiutalás előtti ellenőrzésen és az előző könyvelő mindig figyelembe vette(azaz jól kiszúrt a vállalkozással), én is biztosra akartam menni ezért felhívtam 3 apehot is és azt hiszem hogy áfa tv 186§ cd jogtáros kommentjében benne is van (magyarul azaz érthetően leírva), hogy nem figyelembe venni! És képzeld el az apeh ellenőr mondta hogy egy korábbi ellenőrzés során felhívta az előző könyvelő figyelmét hogy nem kell a pénzügyileg rendezetlen tételeknél figyelembe venni(30 mó Ft-ról volt akkor szó!!!). Tehát nyomtasd ki a törvény kommentjét és nem izgulj ez a része rendben lesz!
Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

püleg nem rendezett fordított áfás számla

HozzászólásSzerző: Mzita » kedd nov. 16, 2010 7:36 am

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

püleg nem rendezett fordított áfás számla

HozzászólásSzerző: visezsuzsa » kedd nov. 16, 2010 12:59 pm

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!
visezsuzsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron