Adófórum

Adózási és számviteli információk

sor elírás helyesbítése

ÁFA

sor elírás helyesbítése

HozzászólásSzerző: tamas973 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdv.

 A következőkben kérem a segítségeteket. Áfa bevallásban észrevettem, hogy sor elírás történt.  A fizetendő adót véletlenül más sorba írtam. Így a bevallás összegszerűen nem változik de hibás. 

Hogyan tudom rendbe tenni? 2007 és 2010-ben is volt ilyen. Önellenőrzés nem biztos, hogy szóba jöhet, ugyanis csak azt az adót módosíthatom, amely az 1000 Ft-ot meghaladja.

 

Mi a teendő.

 

Üdv: Tomics

tamas973
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

sor elírás helyesbítése

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. nov. 12, 2010 9:01 am

Szia! Elvileg helyesbítéssel kellene rendbe tenni, de nekem ebben az évben kimaradt egy sor, nem emeltem ki az összesen sorból a tárgyi eszköz beszerzést, helyesbítést küldtem, mivel sem adó alapot, sem adót nem érintett, értesítést kaptam, hogy ezt csak önellenőrzéssel tudom rendbe tenni, hiába szabadkoztam, hogy a tv. nem ezt írja. 2010-ben helyesbítéssel az áfa bevallás 83-94 sorait lehet változtatni., nekem legalább is ezt állította az áfa feldolgozó, valami rendszer hiba miatt csak így tudják kezelni.

Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

sor elírás helyesbítése

HozzászólásSzerző: tamas973 » pén. nov. 12, 2010 9:30 am

Üdv.

2010-nek már utánajártam. Az általad említett 83(84)-94(95) sorok részletező adatok. Ha ez hibás akkor helyesbítésről beszélünk. HA más sorok összeg változik akkor önellenőrzés. Ugyanakkor önellenőrzéssel csak azt az adómat tudom helyesbíteni amely összege az 1000 Ft-ot meghaladja. Art 50§ (3) bek. Ha ezt veszem alapul önellenőrzést nem adhatok be, mert a módosítás összege 0Ft. Vagy ez az ezer Ft a sorokban bekövetkezett változásokra is vonatkozik, vagy csak a véglegesen fizetendő, vagy visszaigényelhető adóra? CSak a fizetendő adót írtam el egy sorral.

 

Üdv : Tomics

tamas973
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

sor elírás helyesbítése

HozzászólásSzerző: olahneedit » pén. nov. 12, 2010 10:52 am

Szia!

Egy egyszerű telefonnal nem lehet elintézni? Gondolok itt arra, hogy UK13 (azt hiszem) és belenyúlnak "hivatalból".

Illetve régebben egy egyszerű levéllel is meg lehetett oldani. Csak agyalok, mostanában nem volt ilyennel dolgom. Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég