Adófórum

Adózási és számviteli információk

Téves gyűjtő

ÁFA

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: szalardi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az egyszerűsített foglalkoztatott téves gyüjtőbe ütötte be kb 2 hónapig a dohányárut.Hogyan lehetne ezt helyrehozni?Nem mindegy az áfa miatt!!
szalardi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd nov. 09, 2010 5:48 pm

 Szia !

Már volt  a fórumon  majdnem hasonló eset., igaz 3 évvel  korábban de azért javaslom.

http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/1186
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: szalardi » kedd nov. 09, 2010 5:59 pm

Igen olvastam.Nem tudom mennyire kivitelezhető!Azért várok még véleményeket!!!!!!
szalardi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: Kiskovács » kedd nov. 09, 2010 7:15 pm

Szia! Nem írtad, hogy társaság vagy egyéni vállalkozó, de azt hiszem nem is igazán lényeges. A pénztárgépben nemigen tudod helyrehozni, mert az egy dolog, hogy a dohánynál pluszban beütöd a hiányzó összeget, de a áfa-kötelesnél nemigazán tudsz akkora tételt egy napi forgalomból lemínuszolni.

Ezért azt gondolom, hogy célszerű lenne egy jegyzőkönyvet felvenni az esetről, abban számszerűsíteni a tételeket és lekönyvelni a plusz-mínusz előjellel, mely a pénzkészletet nem módosítja, csak az áfát, ill. a leltárkészletet hozza helyre. Üdv. Margó

Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: Babi » kedd nov. 09, 2010 7:44 pm

Szia!

Van egy "Napi pénztárjelentést módosító jzk" azt hiszem ez a hivatalos neve, nyomtatványboltokban kapható!

A napi bevételeket módosíthatod gyűjtőként, az ÁFA-t pedig önellenőrzéssel!

Azért egy sima nyilatkozatot is készítenék, ahol a dolgozó aláírásával hitelesíti tévedését!

Azért, ha nem pontos a tévedés összege, lehet, hogy jobb lenne a dohánytermékeket leltározni, és ezzel is alátámasztani az önellenőrzést!

 

Mi több alkalommal használjuk ezt a napi bevételt módosító jzk-t, mellé tesszük a téves beütés pénztárblokkját, és fénymásolatba a jó beütést! /Ez most a Te esetedben nem biztos, hogy megoldható, bár a napi beütött tételekből talán ez is megállapítható, igaz elég nagy munkával!

 

 

 

Babi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: szalardi » kedd nov. 09, 2010 8:03 pm

Azthiszem marad a jegyzőkönyv.Szerencsére éves bevalló.A könyvelést  módosíthatom így utólag?
szalardi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: szalardi » kedd nov. 09, 2010 8:18 pm

Már úgy értem,hogy átkönyvelhetem a tételeket a helyükre?
szalardi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: Kiskovács » kedd nov. 09, 2010 9:17 pm

Szia! Azért írtam a jegyzőkönyv felvételét, mert akkor azt valóban aláírja a hibát elkövető dolgozó is.

Egyébként valószínűleg valamilyen formában bizonyítani lehet az esetet azzal is, hogy az azt megelőző időszakokban a dohány-forgalom x Ft volt, míg az említett időszakban a pénztárgép szerint csak y Ft annak ellenére, hogy a beszerzés többé-kevésbé azonos mértékben vált szükségessé. Én korábban az év végi leltár-eltérést hoztam vissza ilyen módon. Nem hiszem, hogy gond lenne belőle. Üdv. Margó

Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: farkaskatalin » kedd nov. 09, 2010 10:27 pm

Ha jól értem, akkor 20%-os áfa-ba ütötte a dohányárut!

Én nem csinálnék mást, kiszámolnám a leltárak meg a beszerzések alapján az eltérést (szerintem az apeh is igy becsüli meg), és a 20%-os értékesítéseket  addig üttetném a pénztárgépbe nullásan, amíg az egyenleg helyre nem jön!

Üdv:Kati

farkaskatalin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: bezi02 » szer. nov. 10, 2010 10:09 am

Az utolsó válasz (Kati) válasza szerint járnék el én is. Ez a legegyszerűbb.
bezi02
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron