Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bérelt üzlethelyiség felújítás

ÁFA

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: bbabi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kezdő áfa-s egyéni vállalkozó a bérelt ingatlant (üzlethelyiség) támogatásból felújítja.

Több kérdés is felmerült bennem aminek próbáltam utána nézni, pl. az áfa levonási jog, (hol kell szerepeltetni az áfa bevallásban), bérleti szerződés buktatói. A felújításért cserébe nem fizetne bérleti díjat.

Aktiválás?, mikor, hogyan? Mire kell figyelni a bérbeadóval kapcsolatban. (ő is az én ügyfelem)

Azt szeretném ha valakinek ezzel kapcsoltban bármilyen hozzáfűzni valója van, akár szja akár áfa..... stb. szempontjából, nagyon megköszönöm.

Most a legfontosabb az áfa, hiszen negyedéves bevalló a vállalkozó, s ez itt van a nyakunkon, és ellenőrzésre várományos lesz szerintem.

Előre is mindenkinek köszi : Babi

bbabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. okt. 07, 2010 11:47 am

Szia Babi!

Első körben az jut eszembe - mert mikor nekem volt ilyen én is utána jártam és kaptam innen segítséget - hogy az egyéni vállalkozónál a bérlet ingatlan felújítását nem kell beruházásként kezelni és több év alatt écs-zni. Ugyanis a bérelt ingatlanhoz kapcsolódó minden költség egyösszegben elszámolható ráfordításként. Vagyis tárgyévi költség lesz minden. Én úgy gondolom, hogy attól, hogy a támogatást használja fel a felújításra, és nem fog bérleti díjat fizetni, ezek nem befolyásolják azt, hogy levonhassa a beszerzések áfáját, hisz az a vállalkozás érdekében merül fel. Nekem most hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem minél többen fognak még hozzátenni dolgokat.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. okt. 07, 2010 11:57 am

bbabi!

Nem írtad, hogy pontosan milyen támogatásról van szó? Ha pályázati pénz, akkor a legelső teendő az, hogy nagyon alaposan el kell olvasni a pályázati kiírást, és a szerződést. Mert akkor ennek a kiírásnak megfelelően kell eljárni, minden más variáció csak ez után jöhet szóba. 

Részleteznéd, hogy mit takar a "támogatás"? Ki támogatja? És vissza nem térítendő, vagy visszafizetendő?

Zsuzsa

 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: bbabi » csüt. okt. 07, 2010 1:51 pm

Ez egy vissza nem térítendő támogatás, a Munkaügyi Központ adja a kezdő vállalkozónak önfoglalkoztatás keretében. A vállalkozást 3 évig kell min. fenntartani.
bbabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: bbabi » csüt. okt. 07, 2010 1:54 pm

Köszi Kata, hogy válaszoltál. Minden nagyon hasznos volt amit leírtál. Köszönöm
bbabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. okt. 07, 2010 3:33 pm

Havonta a minimálbérnek megfelelő összeget adják fél éven keresztül? Mert az a fajta még de minimis támogatásnak sem minősül, annak idején erre én direkt rákérdeztem a Munkaügyi központnál.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. okt. 07, 2010 4:30 pm

Ez eddig oké, de pontosan mire adja a Munkaügyi Központ? Konkrétan az üzlethelyiség kialakítására? Vagy - mint az kovalkata már említette: a minimálbér összegét adják támogatásként?

Pontosan meg kell tudnod a részleteket.  Anélkül felelőtlenség bármit is mondani.

Zsuzsa

 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: bbabi » szomb. okt. 09, 2010 3:58 pm

Nem a minimálbér összegét kapja, hanem konkrétan az üzlethelyiség felújítására. Amilyen ütemben benyújtja a költség számláit, úgy folyósítják neki a támogatást (3.000.000,- Ft.)

Csak azért reagálok most , mert eddig nem láttam a válaszaitokat. Nekem nem működik rendesen a fórum már egy jó ideje.

A támogatási szerződést igazság szerint még nem láttam, nem volt hajlandó még elhozni a vállalkozó, de most már egy kicsit erőszakosabb leszek vele, hogy szeretném látni.

Addig is mindenkinek köszi : Babi

bbabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. okt. 10, 2010 12:40 pm

Babi, semmiképp ne dolgozz úgy, hogy nem olvasod át a szerződést. Bár akkor szerintem ez a fajta ahogy írod, vissza nem térítendő fejlesztési támogatás.

Talán már többet tud mondani ez alapján kaloczy is, várd meg az Ő felelősségteljes válaszát is.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: bbabi » kedd okt. 19, 2010 1:26 pm

Megérkezett a hatósági szerződés. Ezt a vállalkozás indításához kapta, vissza nem térítendő kamatmentes támogatás beruházás megvalósításához. Eszközbeszerzésre és építési tevékenységre használhatja fel.

A befejezés vége: 2010.11.15-e

A vállalkozási tevékenységet 3 évig folytatnia kell. Dióhéjban ennyi a kikötés.

Köszi ha válaszolsz: Babi

bbabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Következő

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég