Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bérelt üzlethelyiség felújítás

ÁFA

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. okt. 21, 2010 12:34 pm

Te Babi! Engem egy kicsit, (bocs, nem is kicsit,) zavar az, hogy bérelt ingatlanon történik a beruházás. Mert bérlemény esetében mindíg fennáll a veszélye annak, hogy idő előtt felmondja a bérlő. 

A Bérleti szerződésben van valami kitétel arra, hogy mi van, ha 3 éven belül történik a felmondás? 

És a Munkaügyi Központ részéről nincs ellenvetés? Bekérték a bérleti szerződést is? Kifizetések folyamatosak?

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: bbabi » csüt. okt. 21, 2010 12:45 pm

A bérleti szerződést határozatlan időre kötötték és nincs semmi arra vonatkozóan, hogy mi történik ha 3 éven belül mondják fel.

Természetesen a Munkaügyi Központ bekérte, enélkül nem mehetett volna a dolog. Nem volt semmi baj a bérleti szerződéssel.

Megmondod, hogy mi zavar ebben "nem kicsit" ? Babi

bbabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. okt. 21, 2010 12:56 pm

Az, hogy nem saját tulajdonú, hanem bérelt ingatlan. 

Mert mi van akkor, ha az ügyfeled beleöli a pénzt, amit támogatásként kapott, és a bérlő 2 hónap múlva azt mondja, hogy felmondja a bérleti szerződést? Mert ha a szerződésben nincs semmi speciális kikötés, akkor - feltételezem, csak a sztereotip 30 napos felmondási határidő után kiteheti az ügyfeledet az utcára. 

És akkor az ügyfeled mit csinál?

 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: bbabi » csüt. okt. 21, 2010 1:03 pm

Ja! Olyan van a szerződésben, hogy megállapodtak egy fix bérleti díjban, és azt addig nem fizeti amíg ki nem meríti az ingatlanra költött összeget. Addig természetesen a bérlet sem mondható fel.

És ha ezt kiszámolom ez még a 3 éven is túl van.

 

bbabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: Bakosné » pén. okt. 22, 2010 5:53 pm

Ugye csak a pénzügyi elszámolásra vonatkozik az, hogy addig nem fizeti...?

A bruttó elszámolási mód miatt mindkettőtöknek számlát kell kiállítani. A bérbeadónak a bérleti dijról, neked ezek szerint a beruházásról? De ha ezt a támogatásból valósítottod meg, Akkor azt nem adhatod a bérbeadó tulajdonába...

Zűrös, nem is kicsit...

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: bbabi » szomb. okt. 23, 2010 10:33 am

Az engem is izgatott, hogy a bérleti díjról ettől függetlenül számlát kell kiállítani. De a beruházásról, hogyan és milyen mértékben és persze mikor ?

Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű menet.

bbabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: Bakosné » kedd okt. 26, 2010 7:34 am

Nem egyszerű már csak azért sem, mert a támogatást te kapod, akkor hogyan számlázhatnád ki a bérbeadónak anélkül, hogy megsértenéd a támogatási szerződést. Véleményem szerint az aláírt 3 év önfoglalkoztatás ideje alatt nem adhatod a beruházást a bérbeadó tulajdonába. Nehogy visszafizetessék veled a támogatást, hogy hiszen a bérbeadó állja úgyis, nincs rá szükséged, hogy támogassanak.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: bbabi » kedd okt. 26, 2010 3:44 pm

No akkor most teljes a kavalkád. Te most azt mondod, hogy ki kellene számlázni valójában a beruházást a bérbeadó felé, de mivel ez támogatásból van (és kiszámlázom) ezért visszafizettethetnék a támogatást ?

Akkor most már végképp nem tudom mi a helyes? Én csak szeretném jól csinálni, próbáltam ezer fele utána nézni, de a törvényekből a gyakorlatot nem tudom összerakni ebben az esetben.

bbabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. okt. 27, 2010 3:40 pm

Igen, ezt akartam írni. De gondolj bele: nem lehet, hogy ugyanazt a beruházást egyrészt a támogatásból, másrészt a bérbeadó bérleti dijából ellentételezed. Szerintem 3 évig mindenképp a te tulajdonodban kell maradnia a beruházásnak. Valahogy úgy kellene megállapodnod a bérbeadóval, hogy csak ez idő után számoljátok el vele, nem most.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Bérelt üzlethelyiség felújítás

HozzászólásSzerző: bbabi » csüt. okt. 28, 2010 1:10 pm

Szia Márti! Annak semmi akadálya, hogy a bérlő és a bérbeadó úgy állapodjon meg, hogy az teljesen jó legyen minden formában. Ezért az sem gond, hogy a bérbevevő tulajdonában maradjon 3 évig a beruházás. No de akkor, most számlázzunk vagy ne számlázzunk? A bérbeadó és a bérbevevő is az én ügyfelem, s persze tőlem várják a megoldást, csináljam úgy ahogy jó, ők mindennek állnak elébe.

Ezek szerint a bérbevevő aktiválja a beruházást, és ne számlázzanak semmit egymás felé?

Lehet, hogy már én bonyolítom túl a dolgokat, de tényleg kész vagyok ettől.

bbabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

ElőzőKövetkező

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég