Adófórum

Adózási és számviteli információk

Állatútlevél ÁFÁ-ja

ÁFA

Állatútlevél ÁFÁ-ja

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. jún. 16, 2010 6:01 am

Igen. Csak nálunk az MSZH az állatorvos nevére állítja ki a számlát. És neki kell továbbszámláznia a gazda felé.

De az előzőek alapján tényleg ráhúzható az ÁFA tv. 71. § (1) c.)

 

Köszönöm, sokat segítettetek.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Állatútlevél ÁFÁ-ja

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » szer. jún. 16, 2010 6:12 am

Értem, de véleményem szerint ez hatósági díj továbbszámlázása, és akkor ugyanúgy áfa mentes. Tudom, hogy tev.szerint semmi köze hozzá, de arra gondolok, hogy egy autóvizsgáztató is továbbszámlázza a hatóságnak megfizetendő vizsgadíjat és azt is mentesen számlázza tovább.
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Állatútlevél ÁFÁ-ja

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. jún. 16, 2010 6:25 am

Sziasztok!

Köszi Napraforgó a hasznos anyagot.

Szedlacsek én a következőt gondolom erről a kérdésről (majdnem változatlanul): Szerintem akkor húzhatod rá a 71.§ (1).c).-t ha a fizetésre kötelezett az állatorvost megbízó állattulajdonos (jogszabályban rögzítetten). Ez esetben az állatorvos csak közvetítőként szedi be a pénzt és továbbítja a szakhatóság felé. Napraforgó által bemásolt cikk annyiban korrigáltatja velem a válaszom, hogy akkor is jogosult ÁFA nélkül továbbszámlázni a hatósági dijat, ha ő maga még kiegészíti a saját szolgáltatásával. Tehát a számlán lesz egy saját szolg. ÁFÁ-val és egy hatósági dij sor ÁFA hatályán kívül azon az okon, hogy ezt más nevében szedte be és csak közvetítette. Ebben az esetben ez a sor és a szakhatósági számla nullázza egymást.

Ha azonban nem a megbízót (állattartót) terheli a dij csak valakinek (és ez lehet bárki)  be kell fizetni azért mert.. akkor szerintem a doki nem jogosult a hatályon kívüli számlázásra abban az esetben ha kapcsol még hozzá bármely szolgáltatást - mondjuk akár csak egy ügyintézési dijat is.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron