Adófórum

Adózási és számviteli információk

Áfa visszatérítés Németország

ÁFA

Áfa visszatérítés Németország

HozzászólásSzerző: KETKORONA » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítséget szeretnék kérni. Németországból személygépkocsit bérel társaságunk. Szeretnénk a 2006 évi bérleti díjak után visszakérni az Áfá-t. Tapasztalt Áfa visszaigénylővel szeretném felvenni a kapcsolatot, hogy pontosan hogyan történik ez, milyen nyomtatványokat kell kitölteni, hová kell postázni, stb....

 

 

KETKORONA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Áfa visszatérítés Németország

HozzászólásSzerző: winzol » szer. márc. 21, 2007 5:06 pm

T Ketkorona! Ha a német fél olyan számlát bocsájtott ki ami megfelel az unios szabályoknak,azaz rajta van a magyar fél közösségi adószáma is akkor a számla rendben van. A tévedésed ott van, hogy ezt az áfát visszakéred anélkül hogy megfizetted volna mint előzetesen felszámított áfát. Mivel ha van közösségi adószámod amely rajta van a számlán mint vevő számláján ez a kibocsájtó szempontjából rendben van, ő áfa nélkül kellett hogy számlázzon feléd .Te csak akkor jutsz vissza az áfához ha a bevallásban beállítod fizetendő, ugyan akkor levonhatóba is. Nézz meg alaposan egy áfa bevallást. Ezt teszed azért mert neked a német fél lévén közösségi adószámod a szolgáltatását áfa nélkül számlázta feltéve hogy ő az uniós szab. szerint járt el.A magyar félnek pedig a számla alapján meg kell állapítani a honi szab szerinti áfát betenni a bev-ban fizetendő majd levonható áfába.Ugyanúgy kell eljárnod mintha terméket vásároltál volna.A másik dolog pedig hogy szgk-t béreltetek, ennek valószínüleg van magáncélu használata is. Innen tovább viszont szóba sem jöhet az áfa levonása. Winzol

winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa visszatérítés Németország

HozzászólásSzerző: winzol » szer. márc. 21, 2007 5:12 pm

Az előbbiekhez!! Amúgy ezen ügyleteket az adott időszak áfa bevall-ban kell rendezni és a székhely szerint illetékes Apeh Régiós Igazgatósághoz nyujtod be elektronikus uton ,lévén társaság vagy.Ha a német fél áfásan  számlázott. mint uniós partner akkor pedig a számla szabálytalan. Winzol
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa visszatérítés Németország

HozzászólásSzerző: winzol » szer. márc. 21, 2007 5:20 pm

Ha jót akarsz a cégednek ezt az áfát felejtsd el. a számla teljes értéke költségre kerül a  a számviteli politikádban meghatározottak alapján, Ft -ra való átszámítás,költség kategória stb. Winzol

winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa visszatérítés Németország

HozzászólásSzerző: szlopi » szer. márc. 21, 2007 6:57 pm

Szia!

Szerintem, ha a német fél áfásan számlázott, ezt az áfát csak Németországban lehet visszakérni. Ehhez viszont egy német adótanácsadóval kell felvenni a kapcsolatot, vagy ha jól tudom, a Német-Magyar Kereskedelmi és Iparkamara is segít benne. (honlapuk címe:www.duihk.hu)

Winzol 1. válasza után még az jutott eszembe, hogy a cégautóadó elkerülése céljából érdemes lehet útnyilvántartást vezetni a bérelt időszakra. Mi a véleményetek? Ha jól értelmezem az szja törvényt, akkor ha kiküldetés keretében történik az autó bérlése, nem kell a cégautóadó miatt útnyilvántartás, egyébként viszont kell.

Szlopi

szlopi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Áfa visszatérítés Németország

HozzászólásSzerző: Cityt » szer. márc. 21, 2007 7:57 pm

Szia,

Én nem értem winzol felvetését, mivel Németországban nem annyira elterjedt a "Nem levonható ÁFA" kategória, mint nálunk. Ezért szerintem ezt az ÁFÁ-t nyugodtan visszakérheted. Az ÁFA trv. 15.§-a alapján ezen szolgáltatás teljesítésének helye Németország (a szolgáltatást nyújtó székhelye), azaz nem vonatkoznak a magyar ÁFA trv. szabályai rá (pl. a le nem vonhatóság).

A szakértőt én is javaslom. Pl. az ÁÉB Bank is foglalkozik ÁFA visszaigényléssel külföldön.

Üdv

Cityt

Cityt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Áfa visszatérítés Németország

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. márc. 21, 2007 8:12 pm

Talán nem lenne lényegtelen, hogy döntően hol használják az autót: Mo-on v. Németországban. Valamint fontos lenne, hogy fizettek-e rá cégautó adót, ui. ha igen, azzal elismerik a magánhasználatot, és máris nem vonható le az áfa teljes egészében, hanem csak a hivatali használat arányában - kivéve ha piaci áron (!) kiszámlázzák.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa visszatérítés Németország

HozzászólásSzerző: Cityt » szer. márc. 21, 2007 8:39 pm

Szerintem a teljesítés helyét nem befolyásolja ennél a szolgáltatásnál, hogy hol használják a gépkocsit. A le nem vonhatóság (lévén, hogy német ÁFÁ-ról beszélünk, szóba sem jön).

 Az ÁFA visszaigényléshez illetőségigazolást kell kérned a magyar APEH-től, amit lehet idegen nyelven is kérni. (és illetékmentes) A visszaigénylési papírok a német adóhivatal nyomtatványai. Ezek kitöltését és a szükséges kommunikációt profira bíznám a helyedben. Fontos, hogy június 30-ig be kell adni, mert különben elveszik az ÁFA.

Cityt

 

Cityt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Áfa visszatérítés Németország

HozzászólásSzerző: Erna » szer. márc. 21, 2007 9:11 pm

Nekem is vannak olyan szolgáltatási számláim, amit eu adószám ellenére áfásan számláztak,ráadásként számlán belül is különféle adókulcsokkal.Ezt csak az adott ország adóhivatalától kérhetem vissza. Köszönöm Cityt a tájékoztatást, mert azt sem tudtam, mit kezdjek velük áfaügyileg. A jun.30. egységes dátum, vagy ez országonként eltér? Luxemburgi és belga a számlakibocsátó.
Erna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Áfa visszatérítés Németország

HozzászólásSzerző: Cityt » csüt. márc. 22, 2007 8:57 am

Erna,

Németország esetében tuti a jún. 30 a többieket nem tudom, mert ott még nem kértem ÁFÁ-t. :)

Van egy tájékoztatóm is (angolul) a német ÁFA visszaigénylésről. Igény esetén átküldöm.

Cityt

Cityt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég