Adófórum

Adózási és számviteli információk

Orvosi rendelő berendezései

ÁFA

Orvosi rendelő berendezései

HozzászólásSzerző: bazsu12 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Orvosi praxisjog átruházásával kapcsolatosan a rendelő tárgyi eszközeinek értékesítése is sorra kerül.

Kérnék segítséget abban, -tekintettel arra, hogy ezekre az eszközökre az ÁFÁT megfizettem és nem igényeltem vissza - most eladásuk alkalmával nem tudom milyen számlát kell az eszközök vételáráról a vevőmnek kiállítani ÁFA tekintetében?---és ha ÁFÁ-s szlát akkor azt be is kell fizetni. csakhogy akkor kétszer fizetek ÁFÁ-t?

 

Köszönöm a válaszokat.

bazsu12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Orvosi rendelő berendezései

HozzászólásSzerző: Szirony1 » hétf. ápr. 26, 2010 7:39 am

Szia!

 Mivel orvosi tevékenység eszközei után nem vonhattad le az ÁFA-t ezért reád szerintem ez a paragrafus érvényes:

 

87. § Mentes az adó alól a termék értékesítése abban az esetben, ha

a) az értékesítést megelőzően a terméket kizárólag a 85. § (1) bekezdése vagy a 86. § (1) bekezdése szerint adómentes termékértékesítéshez és szolgáltatásnyújtáshoz használták, egyéb módon hasznosították, és a termékhez adólevonási jog nem kapcsolódott;

 

 

üdv Zsolt

 

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Orvosi rendelő berendezései

HozzászólásSzerző: bazsu12 » hétf. ápr. 26, 2010 11:23 am

Kedves Zsolt!

Köszönöm válaszodat, de gondom még az is , hogy a vevő ( fiatal orvos ) részletre tudná megvenni, (részletvétel ) ekkor nekem az adott számlán fel kell számítanom azt az áfát is, ami az eredei, általam anno kifizetett áfá volt?

üdv.: Bazsu

bazsu12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Orvosi rendelő berendezései

HozzászólásSzerző: Szirony1 » hétf. ápr. 26, 2010 1:35 pm

Szia!

A Te kérdésed akkor hogy mi a piaci ára amin ki kell számláznod mert az biztos hogy mentesen kell amiatt hogy a beszerzésed 85§.alá esett. A pontos választ nem igazán tudnám megmondani, én szakvéleményt kérnék hogy mennyi az értéke akár a gyártótól akár külső szakértőtől. Még annyit ha használt eszköz akkor biztos a bruttó beszerzési értéke alatt számláznám ha új eszköz és azt akarnám értékesíteni akkor minimum a bruttó érték. 

 

Amúgymeg amit írtál igan az ÁFA+Nettó érték amit ki kell számláznod legalább de bruttó értéken de legalább az eszköz aktuális piaci értékén és mentesen 87§ alapján.

 

üdv Zsolt

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Orvosi rendelő berendezései

HozzászólásSzerző: bazsu12 » hétf. ápr. 26, 2010 2:41 pm

Hello Zsolt !

 

Köszönöm a választ mert van egy irány amelyen elindulhatok, tekintve, hogy nekem az ÁFÁ- val nem volt dolgon tekintettel a Tv, 85 §- ra.

 

Mégegyszer köszönöm: bazsu.

bazsu12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég