Adófórum

Adózási és számviteli információk

1065 és 10A60 közösségi kapott előleg

ÁFA

1065 és 10A60 közösségi kapott előleg

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. ápr. 21, 2010 12:25 pm

Szia!  Én is nézegettem a problémát, de ha 1000 EUR áll az 1000 EUR előleggel szemben, akkor nincs EUR különbség, de lehet több féle FT különbség. Ha belegondolok egy ilyen ügyletnél abba, hogy adott esetben ha az illetőnek eltér a számviteli tv. szerinti árfolyam alkalmazása az ÁFA tv. szerintitől, hogy az még egy külön dolog, miként oldja meg, hogy a folyószámlában- az ÁFA analitikában és a főkönyvi számlákon az a megfelelő Ft értékkel szerepeljen...

   Az még jó lenne, ha  Ft-ban az EUR előleg az mondjuk 150 eFt lenne, a tényleges teljesítés szerinti Ft-ban meg 200 eFt, mert akkor  ( ha figyelembe veszem az A60-at, hogy azon azért a tényleges kiszállításos termékértékesítés kell, hogy megjelenjen szerintem is) azt mondanám a példánál maradva, hogy tegyen be 50 eFt-ot a 2-es sorba 150 eFt-ot meg a 84-esbe  és akkor az 50+150=200. ami a tényleges termékértékesítés Ft értéke az A60-on,

De mivel az előleg volt több Ft-ra számolva, ha ezen az árfolyamon kerül az A60-ra akkor , akkor az előleg Ft összege lenne lejelentve, mint közösségi termékértékesítési érték.  Ha meg az előleg Ft összegében kell szerepeltetni a közösségi termékrétékesítést, akkor meg miért nem vallatja be már a kapott előleget közösségi termékértékesítésként, aztán meg ha nem teljesül egyáltalán, akkor meg úgy is vissza kell fizetni, ami visszafizetést meg szintén közölni kell a bevallásban, vagy a meghiúsulást az A60-on..   Nem tudom, hogy az A60-on szereplő összegek, miként játszanak szerepet abban, hogy a másik oldal mennyi összeg után fizette meg az ÁFÁ-t, ha nekünk nem a teljesítésről szóló számlában lévő devizanemben kell az összeget szerepeltetni.   

Nekem a számviteli és ÁFA szerinti FT átszámításnál is az MNB az alkalmazott módi, de ha hasonló előleges esetem lenne én is csak problémáznék... lehet, hogy kérek is egy állásfoglalást.   

Elgondolkodtató az is, amit Mazsi utoljára ír, hogy az előző könyvelő szerepeltette a 2009.IV.n.évben kapott, akkor teljesítésbe még nem ment előleget a 65-ös bevallásban  - szerintem az előző könyvelő ezzel kapcsolatban helyesen járt el, hogy szerepeltette, megnéztem én is a 0965-ös vonatkozó sorok kitöltésijét - valahol, valami figyeli-e, hogy ami valamelyik bevallásban megjelenik, mint teljesítésbe nem ment kapott előleg, az a következő bevallásokban valamikor kimegy-e pontosan annyi összegben, mint amennyi az kapott előlegként szerepelt.

Tegnap este még én is morfondíroztam, hogy hátha tudok Mazsi-nak segíteni az értelmezésben, de mindenképpen ütközök  saját magammal szemben is, mert mindenképpen úgy gondolom, hogy az A60-on a tényleges, leszállított termékértékesítésre érvényes árfolyammal számolt összegnek kellene kerülni és nem az előleg kapásakor érvényes árfolyamon számoltnak, hiszen a tényleges teljesítést kell külön is jelenteni..  de lehet, hogy ez a megközelítés nem helytálló.

 Ha biztos lehetnék abban, hogy az A60-on az előleg kapásakor érvényes árfolyammal kell szerepeltetni, hogy mennyi volt a közösségi értékesítés, ha egyébként az adott számla fizetendő végösszege nulla,  akkor valószínűleg kevesebb lenne a dilemmám nekem is.

Már engem sem hagy nyugodni a kérdés, hiszen akármikor nálam is előfordulhat ilyen eset.. de nem írtam vissza Mazsinak, mert nem jöttem rá a tutira, a gondolatmenetén meg nem akartam tovább kavarni. Nem tudom hogy miként adta le végül is. Üdv.

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron