Adófórum

Adózási és számviteli információk

Különbözeti áfa

ÁFA

Különbözeti áfa

HozzászólásSzerző: tulipanoslada » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlök mindenkit!

Új vagyok a fórumban. Most vált aktuálissá a különbözeti áfa kérdése. Szinte senkit nem érek el telefonon, a könyvelő is adószakemberhez, meg az apeh-honlapra küldött, az APEH-nél meg azt modták telefonban, hogy ne hivatalban kérdezzek utána, hanem adószakértőnél. Még nem sikerült ilyen listát megnyitnom a neten, viszont itt föltenném a kérdésem. Itt könyvelők válaszolnak, vagy adótanácsadók-tehát szakemberek???

Cégünk régóta működő, szintén áfakörös kft. Tevékenységünket most bolti kereskedelemmel egészítenénk ki, ahol alanyi, meg tárgyi adómentes népművészeti s egyéb kézműves termékek is lennének - a lényeg, hogy ajándéktárgyakként árusítanánk áfa nélküli termékeket. Bizományosan, vagy megvásároltan.

Itt az előző beírásban azt olvasom, hogy ,,új tevékenység bejelentése esetén lehet év közben a hozzákapcsolódó áfát választani''. Ebből hogyan lesz különbözeti áfa fizetés???

 Melyik törvény írja le ezt - tudom egészen másképp fogalmazva, de melyik az az érthetetlenül fogalmazott törvény ami éppen erre vonatkozik?

 

Előre is köszönöm a választ. N.P. Ágnes
tulipanoslada
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Különbözeti áfa

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. ápr. 15, 2010 12:53 pm

Szia!

A 10T201T-n jelented a változást. Az F01-es pótlapon kell jelölnöd.

A különbözeti áfával pedig az Áfa törvény ( mily meglepetés :-))) foglalkozik, a XVI. fejezet 2. alfejezete. Nektek a globális nyilvántartás szerint kell majd ténykednetek. Nekem szerencsére nincs ilyen ügyfelem, ezért nem ástam magam bele, de Te kénytelen leszel :-((((

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Különbözeti áfa

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » csüt. ápr. 15, 2010 12:54 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég