Adófórum

Adózási és számviteli információk

Visszakaphatom-e az Áfa-mat ?

ÁFA

Visszakaphatom-e az Áfa-mat ?

HozzászólásSzerző: zákányisanyi60 » pén. márc. 02, 2007 11:35 am

A záróbevallásomat az ügyfélszolgálaton igazítottuk ki.Ott kellett úgy elkészíteni ,hogy az áfás részt ne számoljam bele.Majd az újban. Nem titok,hogy gabonakereskedelemmel foglalkozok és -tam is. Előtte csak jutalékért. Azért történt az értékhatár túllépés,mert külföldi partner bízott meg a felvásárlással,meg mindennemű bonyolítással.Ő szállításkor nekem fizette ki az árut /természetesen áfa nélkül / ,én pedig áfásan az eladónak ,úgy hogy rögtön továbbutaltam az ő számlájára.Nem is lett volna  gond, hiszen a különbözetet én visszakaptam volna negyedévente.Volna !? Amíg csak jutalékos rendszerben dolgoztam,ugye nem voltam alanya az áfának.Amikor kiderült az értékhatárt túl fogom lépni , azonnal elkezdtem a hivatalnál talpalni. Csak senki sem gondolta , hogy ez több mint egy hónap futkosást jelent. Viszont az árut pedig szállítani kellett közben, meg persze az ellenértéke is megérkezett, amit tovább számláztam.Hát erre az átmeneti időszakra nem tudom az áfa levonási jogomat érvényesíteni.
zákányisanyi60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég