Adófórum

Adózási és számviteli információk

NEMZETKÖZI FUVAROZÁS ÁFA

ÁFA

NEMZETKÖZI FUVAROZÁS ÁFA

HozzászólásSzerző: tasibi1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Kérlek segítsetek már az alábbi kérdésben!Nem volt még ilyen nemzetközi ügyletem, s minnél többször olvasom az áfa tv., úgy érzem annál jobban nem értem az egészet.

Árut adtunk el egy Egyiptomi cégnek.Ezt egy Izraeli ügynöki tevékenységet végző cég intézte.Az áru értékét az Egyiptomi kifizeti nekünk.A szállitást és az Izraeli jutalékát nekünk kell fizetni.
A haszon számitásánál nem mellékes hogy  áfa fizetés nekünk még pluszban jelentkezik- e a fuvar és a jutalék miatt?
1. A szállítást egy Belga fuvarozó cég végzi a Belgiumi kikötőig, itt hajóra rakják.A fuvarozó nekünk számláz. Ő  áfás vagy áfa nélküli számlát fog e kiállitani.Ha áfa nélküli nekünk  kell e ezután áfat fizetni a bevallás során.
2.Az Izraeli kiállitja felénk a jutalék számláját. Ez az áfa szempontjából hogyan alakul?

Üdv. Babi

tasibi1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

NEMZETKÖZI FUVAROZÁS ÁFA

HozzászólásSzerző: tasibi1 » szer. jan. 20, 2010 6:29 pm

Sziasztok!  
Nézzetek már rá a kérdésemre!!!!????
Üdv. Babi
tasibi1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

NEMZETKÖZI FUVAROZÁS ÁFA

HozzászólásSzerző: furio » csüt. jan. 21, 2010 10:15 am

Szia Babi!

Ez egy tipikusan "...és akkor hány éves a kapitány?" tipusú kérdés, de megpróbálok válaszolni, részben.

Szerintem az Egyiptomba eladott áru exportnak minősül, tehát áfa mentes.

A belga fuvarozó cégnek a számlát áfa nélkül kell kiállítania, s neked a közösségen belül igénybevett szolgáltatás áfáját be kell vallani, de vissza is igényelheted ugyanazon időszakban, és még összesítő nyilatkozatot is adni kell január l-től.

 Ügynöki szolg. /más nevében és javára/esetén is a főszabály érvényes, mármint hogy a telj. helye a szolgáltatást igénybevevő, azaz a Te telephelyed most, ezért itt is fordított adózás miatt Neked kell bevallani ill. visszaigényelni az adót. /összesítő nyilatk. szintén kell/ Az ügynök nem tüntet fel áfát. Bonyolítja a helyzetet, hogy az izraeli harmadik országosnak minősül, de erre nem találtam mást.

Remélem valaki megerősíti, v. cáfolja a véleményemet, ha nem boldogulsz hívd fel az APEH-ot, nem fogja tudni kapásból.

Szia, Furio

 

 

 

furio
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NEMZETKÖZI FUVAROZÁS ÁFA

HozzászólásSzerző: tasibi1 » csüt. jan. 21, 2010 7:04 pm

Szia!
Nagyon köszönöm,már azt hittem senki sem válaszol.
Valahogy igy gondolom én is, de érdekes ez a szolgáltatás, ebben mindig olyan bizonytalan vagyok.
Tehát ez is úgy működik mint a termék beszerzés,  hogy ha nekem kell bevallani fizetőként, azt le is vonhatom.
Még bizakodom hogy  más is válaszol.
Köszi, Üdv Babi
tasibi1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég