Adófórum

Adózási és számviteli információk

2002-ben kezdődött peres ügy ügyvédi munkadija

ÁFA

2002-ben kezdődött peres ügy ügyvédi munkadija

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ügyvéd ügyfelem 2001-ben kapott megbízást egy ügyvédi munkára. Az első bírósági tárgyalás 2002-ben volt. Az ügyvédi munka 2003-ban vált ÁFA kötelessé. Akkor a folyamatban lévő, de csak tárgyévben (2003-ban) lezáruló ügyekre vonatkozóan átmeneti rendelkezés volt, amely úgy szólt, hogy ezek a megbízások még ÁFA mentesen számlázhatók. Most olyan esetem van ,amely a kérdésben szereplő időpontban kezdődött és idén fejeződött be. Vajon erres is igaz a tárgyi mentesség? Igaziból az állításom csak emlékeimben él, a jogszabályi hátteret egyenlőre keresem.

Mi a véleményetek?

Köszönöm: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

2002-ben kezdődött peres ügy ügyvédi munkadija

HozzászólásSzerző: winzol » pén. márc. 02, 2007 6:37 am

Szia Zsuzsa!Szerintem áfás lesz a számla,mert a teljesítés végső időpontja az ügy zárása még akkor is, ha az ügyvéd már adott ki számlát esetleg előlegként.Az áfa TV-ben nézd meg hatályban van-e még az átm.szab én úgy emlékszem már nem.Winzol 
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

2002-ben kezdődött peres ügy ügyvédi munkadija

HozzászólásSzerző: picur76 » pén. márc. 02, 2007 2:10 pm

Szia Zsuzsa!

Ha nem lett rögzítve szerződésben, hogy évente mekkora lesz az ügyvédi munka díja, nem fogod tudni megosztani mentes és adóköteles részre. Ha él ez a szabály, de én most így elsőre nem találtam, elképzelhetőnek tartanám, hogy eddig azért nem fizettek az ügyvédnek, mert a díjazás az ügy kimenetelétől függött, így azt nem tudhatták előre. De így utólag?

Szerintem áfásan kell számláznia!

Picur

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron