Adófórum

Adózási és számviteli információk

Áfa bevallás gyakorisága

ÁFA

Áfa bevallás gyakorisága

HozzászólásSzerző: temerika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Egyéni vállalkozó negyedéves áfa bevalló volt.Július elején ennek megfelelően beküldtem a bevallást.Ezután jött értesítés az APEH-tól, hogy hibás a bevallás. Bementem, s közölték, hogy éves bevalló lett az ügyfelem, s aláírattak velem egy nyilatkozatot, hogy tévedésből adtam be az első, és második negyedéves bevallást.Most csináltam meg az éves bevallást, s a nyomtatvány nem engedi a dec.31-i záródátumot beírni...Merthogy, hatósági engedéllyel gyakoriságváltás csak márc. 31, jun.30, vagy csak szept.30 lehet....Mit tegyek?? Üdv.Erika
temerika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Áfa bevallás gyakorisága

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. jan. 16, 2010 9:50 am

Ne x-eld a hatósági engedélyt. Ugyanis esetedben nem erről van szó.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa bevallás gyakorisága

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szomb. jan. 16, 2010 11:34 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Áfa bevallás gyakorisága

HozzászólásSzerző: Bíborka » szomb. jan. 16, 2010 12:08 pm

Szia! nekem is volt hasonló esetem..első két negyedre beadtam az áfabevallást. Az elsőnél nem vettük észre, hogy jelezték, hogy tévesen adtam be, a másodiknál már igen. Visszadobták mind a kettőt azzal, hogy éves bevalló. A harmadik negyedre már nem adtam be, erre jött a felszólítás, hogy pótoljam. Felhívtam az áfa bevallásfeldolgozó osztályt, ott egy hölgy azt mondta, látja a problémát, de mégis negyedéves, felélesztette a hibernált bevallásokat, és a harmadikra pedig be kellett adnom késve. hiba csúszott a rendszerükbe.
Bíborka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Áfa bevallás gyakorisága

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. jan. 16, 2010 3:37 pm

Erika!

Én is azt javasolnám, elsősorban Te nézd meg, hogy Olgi által kiemelten bemásolt szövegrésznek megfelelően milyen bevallóként kell eleget tenned a bevallási kötelezettségednek. Hatósági engedélykötelezettség egyébként csak meghatározott esetekben kerül kiadásra. Te nem eltérő adózási határidőre, illetve gyakoriságra  kértél engedélyt, hanem az általános előírások szerint állapítod meg a bevallás gyakoriságát.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron